Pucharowy awans Zakładów Mechanicznych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pucharowy awans Zakładów Mechanicznych

Ze zmiennym szczęściem grały w niedzielę w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie tarnowskiej zespoły występujące w 1/32 finału Pucharu Polski w futsalu. Awans do kolejnej rundy - – jej mecze zaplanowane są na 10 lutego - wywalczyły Zakłady Mechaniczne, z pucharową rywalizacją pożegnała się natomiast Unia.

Przeciwnikiem zdobywcy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, czyli Zakładów Mechanicznych, był pierwszoligowy AZS UMCS Lublin. Goście, bardzo szybko, bo już w 2 min objęli prowadzenie po strzale Jakuba Wankiewicza. Pięć minut później do remisu doprowadził Dawid Sojda, który na listę strzelców wpisał się także w 20 min. Wynik do przerwy utrzymywał się niemal przez całą drugą połowę. Dopiero na pół minuty przed końcem Tomasza Liberę pokonał Jakub Wankiewicz i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 2-2 (2-1). W dogrywce nie padła żadna bramka i o losach rywalizacji decydować musiały rzuty karne. Znacznie skuteczniejsi okazali się w nich futsaliści Zakładów Mechanicznych i zwyciężając 3-0 zapewnili sobie awans do 1/16 finału.

Zakłady Mechaniczne: Tomasz Libera – Dawid Sojda 2, Damian Chudyba, Adrian Czyż, Adrian Ślęzak oraz Marcin Furmański, Damian Lubera, Marcel Tyl, Krzysztof Wrzosek.

***

Pierwszoligowa Unia Tarnów zmierzyła się z występującym również w południowej grupie pierwszej ligi, BSF-em Bochnia. Po czterdziestu minutach w meczu tym notowano bezbramkowy remis. Na pierwsze trafienie czekać trzeba było do 45 min, kiedy bramkę dla gości zdobył Konrad Łękawa. Unia rzuciła się do odrabiania strat, ale w 49 min zespół z Bochni wyprowadził kontrę, Arkadiusz Budzyn minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce. Na 14 sekund przed końcem honorową bramkę dla naszego zespołu zdobył w zamieszaniu podbramkowym Szymon Adamski, na doprowadzenie do remisu zabrakło już jednak tarnowianom czasu.

Unia: Jakub Wałach – Tomasz Grzesiak, Mateusz Mroczka, Konrad Podobiński, Wojciech Przybył oraz Dominik Strzelecki, Jakub Zwoleń – Szymon Adamski 1, Tomasz Armatys, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Michał Sieńczak, Konrad Stańczyk, Dominik Wardzała.