Pucharowy awans piłkarzy ręcznych SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Pucharowy awans piłkarzy ręcznych SPR PWSZ

SPR PWSZ Tarnów triumfował w małopolskich rozgrywkach PGNIG Pucharu Polski w piłce ręcznej mężczyzn. W meczu rozegranym wczoraj w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, gospodarze pokonali MTS Chrzanów 43-37 (22-20).

Tarnowianie przystąpili do tego meczu bez Michała Kubisztala i Dawida Ciochonia. Podopieczni trenera Ryszarda Tabora rozpoczęli spotkanie w bardzo eksperymentalnym składzie, stąd też przez większą część pierwszej połowy na prowadzeniu byli goście. Pierwszą bramkę zdobył wprawdzie Bartosz Niemiec, ale w 3 min chrzanowianie prowadzili już 3-1. W 7 min po kolejnym trafieniu Bartosza Niemca było 3-3, chrzanowianie znów szybko odskoczyli jednak na dwa trafienia. W 13 min, bardzo skuteczny w początkowych minutach Bartosz Niemiec doprowadził do remisu 8-8, przez kolejny kwadrans na prowadzeniu utrzymywali się jednak przyjezdni. W 26 min ich przewaga wzrosła nawet do trzech bramek (16-19). W tym momencie trener Ryszard Tabor zaczął wprowadzać na boisko podstawowych zawodników i na efekty tego nie trzeba było długo czekać. Po rzutach Jakuba Spiesznego i Daniela Dutki w 28 min na tablicy pojawił się wynik 18-19, a po trzech bramkach zdobytych po kontrach przez Damiana Misiewicza, w 30 min tarnowianie prowadzili 21-19.

W początkowych minutach drugiej połowy gospodarze systematycznie powiększali swą przewagę. W 34 min po rzucie Emiliana Jewuły było 25-21, trzy minuty później Marcin Wajda wyprowadził SPR PWSZ na prowadzenie 28-23. W 42 min goście zmniejszyli straty do trzech „oczek” (32-29), w 45 min po akcji Daniela Dutki, tarnowianie prowadzili jednak 35-30. W kolejnych minutach sytuacja powtórzyła się. Dwie kontry ekipy z Chrzanowa doprowadziły w 49 min do rezultatu 37-34, trzy minuty później po rzucie Krzysztofa Mogielnickiego na tablicy pojawił się wynik 39-34. W końcowych fragmentach, m.in. po dwóch trafieniach Łukasza Kucharzyka, gospodarze nieznacznie powiększyli jeszcze przewagę, zwyciężając ostatecznie różnicą sześciu trafień.

SPR PWSZ: Piotr Sądowicz, Filip Jastrząb – Jakub Spieszny 6, Daniel Dutka 5, Jakub Kowalik 5, Damian Misiewicz 5, Marcin Wajda 5, Bartosz Niemiec 4, Kamil Drobiecki 3, Krzysztof Mogielnicki 3, Emilian Jewuła 2, Łukasz Kucharzyk 2, Szymon Bielamowicz 1, Filip Frycz 1, Albert Sanek 1, Łukasz Nowak.