Punkty zdobyli tylko piłkarze Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Punkty zdobyli tylko piłkarze Metalu

Po rozegranych podczas ostatniego sierpniowego weekendu meczach w seniorskich ligach piłki nożnej, powody do zadowolenia mogą mieć jedynie kibice Metalu Tarnów. Piłkarze tego klubu zdobyli łącznie cztery punkty, podczas gdy pozostałe cztery nasze drużyny schodziły z boiska pokonane.

Piłka do piłki nożnej

W piątej kolejce trzeciej ligi, z piątą porażką pogodzić musieli się zamykający tabelę piłkarze Unii Tarnów. Tym razem w wyjazdowym spotkaniu przegrali 1-3 (1-1) z Podlasiem Biała Podlaska. Gospodarze objęli prowadzenie w 38 min po strzale Piotra Cichockiego, a wynik do przerwy ustalił w doliczonym czasie gry (45+2 min) Kacper Rojkowicz. Po zmianie stron, kolejne bramki dla miejscowych zdobyli Szymon Kamiński (51 min) oraz Dominik Maluga (69 min).

Z trójki naszych piątoligowców najlepiej spisał się Metal Tarnów, zdobywając punkt w wyjazdowym meczu z Zalesianką Zalesie. Spotkanie to zakończyło się nietypowym wynikiem 5-5 (2-3). W początkowych dwudziestu minutach trzykrotnie między słupki trafiali gospodarze. W 13 i w 19 min bramkarza Metalu pokonał Wojciech Gocal, a w 18 min piłkę do swojej bramki skierował Marcin Augustyn. W końcówce pierwszej połowy gole dla Metalu zdobyli Dariusz Rajczyk (36 min) oraz Igor Dubas (39 min). W 49 min do kolejnego remisu doprowadził Robert Gancarczyk. W odpowiedzi na listę strzelców wpisali się Konrad Fryś (58 min) oraz Dariusz Rajczyk (62 min). Gdy wydawało się, że komplet punktów pojedzie do Tarnowa, w doliczonym czasie gry tarnowianie stracili bramki po strzałach Wojciecha Gocala (90+2 min) oraz Sylwestra Wierzyckiego (90+5 min) i mecz zakończył się podziałem punktów. Metal zajmuje obecnie w tabeli piąte miejsce.

Rezerwy Unii Tarnów w domowym meczu zmierzyły się z Kolejarzem Stróże. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej uwidoczniła się wyższość przyjezdnych. W 65 min pierwszą bramkę dla Kolejarza zdobył Artur Przetacznik. W doliczonym czasie gry (90+1 i 90+3 min) dwukrotnie na listę strzelców wpisał się natomiast Grzegorz Krok i mecz zakończył się porażką Unii II 0-3 (0-0). Przegrana ta zepchnęła „Jaskółki” na czternaste miejsce w tabeli.

Tuż za rezerwami Unii plasuje się w piątoligowej tabeli Tarnovia. Piłkarze z ulicy Bandrowskiego nadal pozostają wprawdzie bez punktu, ale w rozgrywanym na swoim boisku spotkaniu z Łęgovią Łęg Tarnowski strzelili pierwszą w tym sezonie bramkę. Jej autorem był Tomasz Pyrchla, który w 32 min doprowadził do remisu. Wcześniej w 3 min pierwszego gola dla beniaminka zdobył Kacper Długoń. Wynik na 2-1 (1-1) dla Łęgovii ustalił natomiast w 52 min Filip Herduś.

Występująca w klasie „A” Iskra Tarnów, w drugiej kolejce zmierzyła się na wyjeździe ze Zgłobicami. Mecz rozpoczął się po myśli tarnowian, dla których już w 9 min bramkę strzelił Daniel Szpala. Dziesięć minut później do remisu doprowadził Konrad Ligęski, a w 38 min gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Bartłomiej Kawula. Tuż po przerwie (47 min) trzecią bramkę dla Zgłobic zdobył Jerzy Gromadzki. Trafienie z 85 min Daniela Szpali zmniejszyło jedynie rozmiary porażki Iskry, która po przegranej 2-3 (1-2) zajmuje w tabeli jedenaste miejsce.

Po drugie zwycięstwo sięgnęły występujące w klasie „B” rezerwy Metalu Tarnów. Po golu strzelonym w 71 min przez Huberta Dulębę-Czarneckiego pokonały one na wyjeździe 1-0 (0-0) Alfę Siedliska i zajmują drugie miejsce w tabeli.