Rafał Sułkowski najszybszy w Biegu Sanguszków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rafał Sułkowski najszybszy w Biegu Sanguszków

Ponad 160 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie sobotniego XVII Biegu Sanguszków. Jego zwycięzcą został Rafał Sułkowski, najszybszą wśród kobiet okazała się natomiast Anita Górna.

Uczestnicy XVII Biegu Sanguszków

Trasa biegu, nad którym honorowy patronat objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, liczyła 10 kilometrów. Pierwszy na metę usytuowaną – podobnie jak start – w Parku Sanguszków, przybiegł Rafał Sułkowski z Limanowej (na zdjęciu z numerem 229), który na pokonanie tego dystansu pokonał 32.22 min. Drugie miejsce zajął Janusz Syrowy z Tarnowa – 34.10 min, a trzecią lokatę zapewnił sobie Bartłomiej Olbrych z Binarowej – 34.21 min.

Najszybsza z kobiet, Anita Górna z Krakowa, pokonała trasę w czasie 42.21 min, co dało jej trzydziestą drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Drugą wśród pań okazała się Barbara Zięba z Szynwałdu – 45.41 min, a trzecią Zuzanna Pereślucha z Ustrzyk Dolnych – 45.49 min.

W poszczególnych kategoriach wiekowych triumfowali: kobiety – 16-29 lat - Edyta Stodolak (Kraków) – 48.55 min; 30-39 lat - Anita Górna, 40-49 lat - Joanna Szczurek (Tarnów) – 46.47 min; 50-59 lat - Anna Kusion (Tarnów) – 48.52 min; 60 lat i więcej - Izabella Halota (Kraków) – 1:13.36 min; mężczyźni – 16-29 lat - Rafał Sułkowski; 30-39 lat - Bartłomiej Olbrych; 40-49 lat - Paweł Dybek (Mielec) – 37.10 min; 50-59 lat - Grzegorz Dulęba (Koszyce Wielkie) – 41.29 min; 60 lat i więcej - Grzegorz Oleksyk (Ustrzyki Dolne) – 48.51 min.

Organizatorami XVII Biegu Sanguszków były: Uczniowski Klub Sportowy Ogrodnik, działający przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie oraz Kępa Sport.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne są TUTAJ.