Rekordowa porażka koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rekordowa porażka koszykarzy MUKS 1811 Unii

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów w zaległym meczu dwudziestej drugiej kolejki grupy „C” drugiej ligi zmierzyli się wczoraj w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z AZS AGH Oknoplast Kraków. Spotkanie to zakończyło się rekordową porażką naszego zespołu, gospodarze przegrali 53-140 (19-31, 12-24, 8-47, 14-38), czyli różnicą 87 punktów.

Mecz rozpoczął się od dwóch „trójek” gości, którzy po 33 sekundach prowadzili już 6-0. Siedem punktów Jacka Sulowskiego spowodowało, że na początku 3 min było 7-10, w 6 min tarnowianie przegrywali jednak 9-22. Rzuty wolne Oliwiera Bony oraz trafienie Jakuba Iskry, pozwoliło gospodarzom na doprowadzenie w 7 min do stanu 13-22, ale na minutę przed końcem „akademicy” prowadzili 29-13. Po trzypunktowych rzutach Jakuba Iskry i Jacka Sulowskiego, pierwsza kwarta zakończyła się dwunastopunktową przegraną podopiecznych trenera Michała Skowrona.

Drugą kwartę lepiej rozpoczęli gospodarze, po rzutach Patryka Hałki i Błażeja Karlika, w 12 min było 23-31. Dwie minuty później notowano wynik 27-35, kolejny fragment tej odsłony krakowianie wygrali jednak 20-2 i na niespełna pół minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzili 55-29. Wynik do przerwy (31-55) ustalił Dominik Niemczura.

W 22 min po rzucie Iwana Wasyla (na początku trzeciej kwarty trafił za trzy punkty) było 62-31 dla AZS AGH Oknoplast. Tarnowianie przerwali tę serię dwoma rzutami wolnymi Patryka Hałki, ale w 23 min po dwóch trafieniach Konrada Mamcarczyka przegrywali 33-66. Fragment wyrównanej gry spowodował, że na początku 25 min po rzucie Jakuba Iskry na tablicy pojawił się wynik 39-73. Do końca kwarty nasz zespół nie powiększył już jednak swojego dorobku punktowego. Krakowianie zdobyli natomiast w tym czasie aż 29 punktów i po trzydziestu minutach wygrywali 102-39 (setny punkt zdobył w ostatniej minucie Kacper Nowak, trafiając za trzy punkty).

W 33 min po kolejnym trafieniu Kacpra Nowaka, goście prowadzili już 109-41. Okres skutecznej gry tarnowian pozwolił im – po „trójce” Błażeja Karlika - na doprowadzenie minutę później do rezultatu 48-112. W 36 min było jednak 48-123, a dwie minuty później goście prowadzili 133-50. W końcówce krakowianie powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, po rzucie Konrada Mamcarczyka osiągając granicę 140 zdobytych punktów.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 15, Patryk Hałka 12, Jakub Iskra 11, Błażej Karlik 7, Oliwier Bona 4, Michał Moskal 2, Dominik Niemczura 2, Piotr Badełek 0, Adrian Boduch 0, Piotr Słapiński 0, Piotr Targoński 0.