Remis na koniec sezonu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Remis na koniec sezonu

W ostatniej kolejce spotkań w południowej grupie pierwszej ligi futsalu mężczyzn, Unia Tarnów zmierzyła się w hali tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych z Silesią Siemianowice Śląskie. Mecz zakończył się remisem 6-6 (3-3) i tarnowianie zakończyli sezon na ósmej pozycji, czyli „oczko” niż w poprzednim sezonie.

Mecz pierwszej ligi futsalu: Unia Tarnów - Silesia Siemianowice Śląskie

Pierwsza bramka padła w 5 min, a jej autorem był Mateusz Waryłkiewicz. Trzy minuty później do remisu doprowadził Sławomir Pękala, ale jeszcze w tej samej minucie drugą bramkę dla „Jaskółek” zdobył Konrad Stańczyk. W kolejnych minutach pierwszej połowy futsaliści obu zespołów również wpisywali się na listę strzelców na przemian. W 11 min po strzale Wojciecha Kozłowskiego było 2-2. W 13 min na kolejne prowadzenie wyprowadził nasz zespół Maksymilian Gawełczyk, a wynik do przerwy ustalił w 14 min Kamil Kmiecik.

Po zmianie stron pierwsi skutecznie zaatakowali goście, w 26 min między słupki trafił Krzysztof Krzywoń. Odpowiedź tarnowian była jednak bardzo szybka i po strzałach Antoniego Klepackiego (26 min) oraz Konrada Podobińskiego (28 min), podopieczni trenera Jakuba Drwala wygrywali 5-4. Do piątego w tym spotkaniu remisu doprowadził w 33 min Kamil Kmiecik. W końcowych minutach obie drużyny strzeliły jeszcze po jednej bramce, dla Unii zdobył ją Konrad Podobiński (38 min), a dla Silesii Michał Włodarek (40 min).

Unia: Michał Nosek – Konrad Podobiński 2, Konrad Stańczyk 1, Damian Chudyba, Mateusz Mroczka oraz Adrian Zachara – Maksymilian Gawełczyk 1, Antoni Klepacki 1, Mateusz Waryłkiewicz 1, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Piotr Łazarz, Robert Ślęczka.

***

Drugi sezon w pierwszej lidze, futsaliści Unii zakończyli na ósmej pozycji. W 22 meczach zdobyli 27 punktów, notując osiem zwycięstw, trzy remisy oraz jedenaście porażek. Grając w Tarnowie zanotowali po pięć wygranych i przegranych oraz jeden remis. Z wyjazdów przywieźli natomiast trzy zwycięstwa (w tym jedno walkowerem), dwa remisy oraz sześć porażek. Najwyższe wygrane zanotowali tarnowianie w domowych spotkaniach z Futsalem Nowiny i GSF Gliwice, zakończonych wynikami 8-2. Najwyższej porażki doznali natomiast w Katowicach, przegrywając z tamtejszym AZS UŚ 2-10 (ze względu na grę w zespole gospodarzy zbyt małej liczby młodzieżowców wynik tego spotkania zweryfikowano na walkower dla Unii).