Remis w rywalizacji o awans do Tauron Ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Remis w rywalizacji o awans do Tauron Ligi

Podczas weekendu, w hali Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie rozegrane zostały dwa pierwsze mecze finałowe pierwszej ligi siatkówki kobiet. Sobotni, zakończył się wygraną Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów 3-0 (25-21, 25-19, 25-19), w niedzielę lepsze okazały się zawodniczki ITA Tools Stali Mielec, zwyciężając 3-0 (25-9, 25-23, 25-23).

Mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet: Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - ITA Tools Stal Mielec

Początek sobotniego spotkania przyniósł wyrównaną grę i żadnej z drużyn długo nie udało się uzyskać przewagi wyższej niż jednopunktowa. Dopiero po akcji Katarzyny Brydy na tablicy pojawił się wynik 6-8. Chwilę później po autowym ataku Klaudii Świstek mielczanki prowadziły 14-10 i o czas poprosił trener gospodyń, Marcin Wojtowicz. Przyniosło to szybki efekt, tarnowianki zdobyły sześć punktów z rzędu i po asie Wiktorii Kowalskiej wygrywały 17-15. Dwa punkty zdobyte przez MVP spotkania, Gabrielę Ponikowską powiększyły przewagę gospodyń do trzech „oczek” (19-16), a po ataku w siatkę Sandry Szczygioł było 22-17. Rywalizację w pierwszym secie zakończył atak z prawego skrzydła Wiktorii Kowalskiej.

Druga partia rozpoczęła się od dwóch punktów tarnowianek, szybko zrobiło się jednak 3-2 dla ekipy z Mielca. Kolejne akcje przyniosły wymianę punktów i dopiero po nieudanym ataku Wiktorii Kowalskiej było 8-10. Punktowe ataki Aleksandry Gancarz i Klaudii Świstek oraz błąd rywalek, dały tarnowiankom prowadzenie 12-10. Punktowy blok Gabrieli Ponikowskiej i Wiktorii Kowalskiej doprowadził natomiast do stanu 14-11. W kolejnych akcjach utrzymywało się oscylujące w granicach trzech punktów prowadzenie gospodyń. Po serii czterech z rzędu punktów wzrosło ono do sześciu punktów i nasz zespół miał piłkę setową. Mielczanki obroniły ją po akcji Julity Molendy, w kolejnej akcji mielecka przyjmująca została jednak zablokowana przez Gabrielę Ponikowską i Wiktorię Kowalską.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia 5-2 Roleski Grupy Azoty ANS. Chwilę później po ataku Wiktorii Kowalskiej na tablicy pojawił się wynik 8-4, a zablokowana próba Katarzyny Brydy dała tarnowiankom prowadzenie 11-6. Po czasie na prośbę trenera gości Mirosława Zawieracza, gospodynie zdobyły dwunasty punkt, punktowa zagrywka Dominiki Mras doprowadziła jednak do stanu 12-9 i o czas poprosił Marcin Wojtowicz. Po plasowanym ataku Pauli Czerwińskiej zrobiło się 14-12, przy zagrywce Aleksandry Gancarz tarnowianki odskoczyły jednak na 18-12. Końcówka seta przyniosła wyrównaną grę. Przy stanie 24-17 przyjezdne obroniły dwie piłki meczowe, a rywalizację w pierwszym finale zakończył autowy atak Pauli Czerwińskiej.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Gancarz, Wiktoria Kowalska, Klaudia Świstek, Anna Pawłowska (libero) oraz Pola Nowacka.

***

Zupełnie inny przebieg miał niedzielny mecz. W pierwszym secie po zagrywkach Katarzyny Brydy mielczanki wygrywały 6-0, a as serwisowy Judyty Gawlak doprowadził do rezultatu 1-8. Dalsze minuty również przebiegały pod dyktando mielczanek. Po akcji Julity Molendy prowadziły one 14-4, a atak z przechodzącej piłki Judyty Gawlak dał im prowadzenie 19-6. Zmagania w tym jednostronnym secie zakończył atak Pauliny Stroiwąs.

W drugiej odsłonie po błędzie przyjezdnych, tarnowianki prowadziły 5-1, a po punktowym bloku Gabrieli Ponikowskiej i Klaudii Świstek na tablicy pojawił się wynik 7-2. Rywalki zmniejszyły straty do dwóch punktów (10-8), ale po dwóch punktowych zagrywkach Magdaleny Szabó wygrywały 13-8. Atak, uznanej najlepszą zawodniczką spotkania, Julity Molendy doprowadził do rezultatu 14-13, a po asie serwisowym Sandry Szczygioł było 16-16. Przy stanie 21-21 mielczanki zdobyły dwa punkty z rzędu, a rywalizację w tej odsłonie zakończyła zepsuta zagrywka Wiktorii Kowalskiej.

Trzeci set rozpoczął się od trzech punktów przyjezdnych, po asie serwisowym Klaudii Świstek było jednak 6-3. Chwilę później notowano wynik 8-4, a po ataku Magdaleny Ociepy na tablicy pojawił się rezultat 12-8. Autowy atak Gabrieli Ponikowskiej sprawił jednak, że było 13-13, po błędzie Magdaleny Szabó mielczanki prowadziły natomiast 16-14. Punkt zdobyty z zagrywki przez Gabrielę Ponikowską pozwolił gospodyniom na wyrównanie stanu rywalizacji (16-16), a do wyniku 22-22 oba zespoły punktowały na przemian. Końcówka seta należała jednak do rywalek, a ostatni punkt zdobyła Julita Molenda, obijając tarnowski blok.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Gabriela Ponikowska, Aleksandra Gancarz, Wiktoria Kowalska, Klaudia Świstek, Anna Pawłowska (libero) oraz Adrianna Kukulska, Agnieszka Cur-Słomka, Karolina Szczygieł-Głód, Magdalena Ociepa, Pola Nowacka.

Kolejne dwa spotkania – gra się do trzech zwycięstw - rozegrane zostaną w sobotę i w niedzielę w Mielcu.