Rezerwy Grupy Azoty o krok od wygrania ligi - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rezerwy Grupy Azoty o krok od wygrania ligi

Prowadzona przez trenera Marcina Janasa duga drużyna Grupy Azoty Tarnów jest już tylko o krok od wygrania rywalizacji w małopolsko-śląskiej grupie trzeciej ligi piłki ręcznej mężczyzn. W rozegranym wczoraj w Krakowie meczu „na szczycie”, tarnowianie pokonali tamtejszy AZS AGH II 30-28 (16-13) i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mają sześć punktów przewagi nad najgroźniejszym rywalem.

Pojedynek siódmej kolejki rozpoczął się po myśli przyjezdnych, którzy w 7 min po rzucie karnym Oskara Klamrzyńskiego prowadzili 3-0. Pięć minut po trzeciej z rzędu bramce Patryka Majchera, Grupa Azoty II wygrywała 6-3, ale w 16 min przewaga tarnowian zmalała do jednej tylko bramki (6-7). W odpowiedzi trafili jednak Grzegorz Piska oraz Przemysław Mądel i w 18 min było 6-9. W 24 min po drugim tego dnia trafieniu Igora Mroza, przyjezdni prowadzili 13-9, na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy, po rzucie Wiktora Dębskiego było jednak tylko 12-14. Dwie akcje Grzegorza Piski przywróciły czterobramkowe prowadzenie ekipy trenera Marcina Janasa (12-16 w 29 min), po bramce Kacpra Szydły na przerwę oba zespoły zeszły natomiast przy trzybramkowej przewadze Grupy Azoty II.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli krakowianie. W 32 min dzięki dwóm bramkowym akcjom Wiktora Dąbskiego, AZS AGH II przegrywał już tylko 15-16, trzy minuty później obrotowy gospodarzy doprowadził do remisu 18-18. Kolejne minuty również należały do miejscowych. W 38 min Piotr Prusak wyprowadził „akademików” na pierwsze tego dnia prowadzenie (20-19), a 45 min po kolejnym jego trafieniu AZS AGH II prowadził już 23-20. Cztery minuty później Patryk Kwarciński zmniejszył straty naszego zespołu do jednego trafienia (24-23). Między 53 a 58 minutą tarnowianie zdobyli natomiast cztery bramki (Oskar Klamrzyński, Szymon Wajda i dwa rzuty karne Igora Mroza) nie tracąc żadnej, dzięki czemu wygrywali 28-26. Gospodarze dwa razy zbliżyli się jeszcze na dystans jednej bramki, w rewanżu dwukrotnie trafiał jednak Szymon Wajda i siódma z rzędu wygrana Grupy Azoty II stała się faktem.

Grupa Azoty II: Jakub Hołda, Krzysztof Ocytko - Igor Mróz 9, Patryk Majcher 4, Przemysław Mądel 4, Grzegorz Piska 4, Szymon Wajda 4, Patryk Kwarciński 3, Oskar Klamrzyński 2, Korneliusz Małek, Korneliusz Zając.