Rezerwy Unii przypieczętowały awans - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rezerwy Unii przypieczętowały awans

Za nami ostatni majowy weekend z seniorską piłką nożną. Dwa ważne wyjazdowe zwycięstwa zanotowały podczas niego zespoły tarnowskiej Unii. Wygrana pierwszej „jedenastki” znacznie zwiększyła jej szanse na utrzymanie się w trzeciej lidze, zwycięstwo drugiej przypieczętowało awans do piątej ligi. Po komplet punktów sięgnęły także ekipy Tarnovii i Iskry Tarnów.

Mecz piątej ligi piłki nożnej: Tarnovia - Radłovia

Trzecioligowa Unia Tarnów, w meczu trzydziestej pierwszej kolejki pokonała na wyjeździe 2-0 (0-0) Podhale Nowy Targ. Goście objęli prowadzenie w 53 min po strzale Wiktora Putina, dla którego była to trzecia bramka zdobyta w maju. Wygraną „Jaskółek” przypieczętował w 87 min Szymon Mida, który osiem minut wcześniej zastąpił na boisku strzelca pierwszego gola. Na trzy kolejki przed końcem, Unia klasyfikowana jest na trzynastej pozycji.

Z dwójki tarnowskich piątoligowców zdecydowanie lepiej spisała się podczas tego weekendu Tarnovia. Grający przed swoją publicznością zespół z ulicy Bandrowskiego wygrał 2-1 (2-1) z GKS Gromnik. Pierwsza bramka padła w 23 min po strzale kapitana gospodarzy, Przemysława Burego. Pięć minut później do remisu doprowadził Krzysztof Barnaś, a drugą bramkę dla naszego zespołu strzelił w 34 min Kacper Kołodziej. Po dwudziestu sześciu kolejkach Tarnovia zajmuje w tabeli szóstą lokatę.

Znacznie gorzej spisali się piłkarze Metalu Tarnów, którzy grając również na swoim boisku ulegli 0-6 (0-1) wiceliderowi, Sokołowi Słopnice. Do przerwy nie wskazywało na tak wysoką przegraną Metalu, którego bramkarz, Nikodem Walasek, skapitulował tylko po strzale Michała Augustyna (28 min). Znacznie gorzej dla tarnowian było po zmianie stron, kiedy Metal po czerwonej kartce Arkadiusza Rajczyka (45+1 min) grał w dziesięciu. Już w 48 min prowadzenie gości podwyższył Dominik Jasica. Pięć minut później po uderzeniu Artura Matrasa było 0-3, a w 59 min po raz drugi na listę strzelców wpisał się Dominik Jasica. W końcowym kwadransie, przyjezdni jeszcze dwukrotnie trafiali między słupki tarnowskiej bramki: w 75 min Jakub Florek, a w 87 min Dominik Pach. Mimo tej porażki, „jedenastka” z ulicy Warsztatowej zachowała siódme miejsce w tabeli.

W klasie okręgowej, Unia II Tarnów rozgromiła na wyjeździe 5-0 (1-0) Wisłę Szczucin. Dzięki tej wygranej, rezerwy „Jaskółek” na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie i prawo gry w przyszłym sezonie w piątej lidze. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 39 min, kiedy miejscowego bramkarza pokonał Mateusz Michalik. Worek z golami rozwiązał się po przerwie. Między 59 a 64 minutą rezerwy Unii zdobyły trzy bramki. Autorem dwóch z nich był Bartosz Bajorek (59 i 64 min), trzecią strzelił w 62 min Dawid Poliszak. Wygraną tarnowian przypieczętował w 83 min Michał Moskal.

Iskra Tarnów po wyjazdowej wygranej 3-0 (1-0) z KSUS Śmigno wróciła na trzecie miejsce w tabeli tarnowskiej grupy klasy „B”. Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła w 33 min po strzale Daniela Szpali. Cztery minuty po przerwie prowadzenie gości podwyższył Kamil Beściak, a wynik ustalił w 66 min Bartłomiej Jarmuła.