Rezerwy pokonały lidera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rezerwy pokonały lidera

W meczu szóstej kolejki drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, druga drużyna Grupy Azoty SPR zagrała w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23 z niepokonaną we wcześniejszych spotkaniach „siódemką” SMS ZPRP II Kielce. Tarnowianie w 43 min przegrywali już różnicą siedmiu bramek, ostatecznie wygrali jednak 28-24 (10-12).

Mecz piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR II Tarnów - SMS ZPRP II Kielce

Mecz rozpoczął się od trafienia najskuteczniejszego na boisku Oskara Klamrzyńskiego, ale w 4 min było 1-2. Między 8 a 13 minutą kielczanie rzucili cztery bramki nie tracąc żadnej i w 13 min prowadzili 7-3. W odpowiedzi na trafienia Igora Mroza i Oskara Klamrzyńskiego (5-7 w 14 min), goście zdobyli kolejne cztery bramki i w 17 min po rzucie Jakuba Będzikowskiego na tablicy pojawił się wynik 5-11. Końcowe minuty pierwszej połowy należały jednak do podopiecznych trenera Marcina Janasa. Trzy celne rzuty Szymona Wajdy oraz bramki Mateusza Hoima oraz Oskara Klamrzyńskiego, spowodowały, że do przerwy straty gospodarzy zmalały do dwóch bramek (10-12).

W 36 min po akcji Konrada Wątroby, Grupa Azoty SPR II przegrywała tylko 12-13. Gospodarze stracili jednak sześć bramek z rzędu i w 42 min Jakub Grzybowski wyprowadził kielczan na prowadzenie 19-12. Minutę później goście wygrywali 20-13. Tarnowianie nie zamierzali jednak składać broni. Zdobyli osiem bramek z rzędu (cztery z nich były dziełem Oskara Klamrzyńskiego, na listę strzelców wpisał się też tarnowski bramkarz Jakub Hołda) i w 53 min wyszli na drugie tego dnia prowadzenie (21-20). Na cztery minuty przed końcem notowano wynik 23-23. Dzięki bramce Mateusza Hoima oraz dwóm celnym rzutom Szymona Wajdy na początku ostatniej minuty spotkania było jednak 26-23 dla rezerw Grupy Azoty SPR. W odpowiedzi trafił jeszcze najskuteczniejszy w zespole gości Jakub Będzikowski, ale bramki Oskara Klamrzyńskiego i Mateusza Hoima przypieczętowały drugie w tym sezonie zwycięstwo tarnowskiej „siódemki”.

Grupa Azoty SPR II: Jakub Hołda 1, Mateusz Chłopek – Oskar Klamrzyński 10, Szymon Wajda 6, Mateusz Hoim 3, Przemysław Mądel 2, Igor Mróz 2, Konrad Wątroba 2, Patryk Kwarciński 1, Korneliusz Małek 1, Kacper Bednarz, Klaudiusz Kasprzyk, Jakub Sikora.