Rezerwy przegrały ze Skawą - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rezerwy przegrały ze Skawą

W drugiej kolejce spotkań w małopolsko-podkarpackiej grupie trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza druga drużyna MUKS 1811 Tarnów zmierzyła się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach ze Skawą Wadowice. Mecz zakończył się porażką naszego zespołu 79-95 (26-19, 8-31, 30-19, 15-26).

Mecz trzeciej ligi koszykówki: MUKS 1811 II Tarnów - Skawa Wadowice

Spotkanie rozpoczęło się od trzech punktów gości, ale jeszcze w 1 min po rzutach Sebastiana Szabaciuka i Michała Walnika, drużyna z Tarnowa prowadziła 4-3. W 6 min tarnowianie przegrywali 6-11, aby minutę później po „trójce” Adriana Szumlańskiego doprowadzić do remisu 11-11. Cztery punkty Adriana Boducha, pozwoliły im natomiast na objęcie prowadzenia 15-13. Ostatnie fragmenty pierwszej kwarty należały do duetu Jakub Więckowski – Adrian Boduch. Zdobyli oni łącznie 11 punktów, dzięki czemu po dziesięciu minutach MUKS 1811 II prowadził różnicą siedmiu „oczek”.

Druga kwarta przebiegała pod dyktando zespołu z Wadowic. Tarnowianie pierwsze punkty z gry zdobyli dopiero w 16 min, po rzucie za trzy punkty Adriana Szumlańskiego na tablicy pojawił się wynik 32-38. Minutę później było 32-42, a w odpowiedzi na trafienie Sebastiana Szabaciuka goście zdobyli osiem punktów, w efekcie czego do przerwy prowadzili 50-34.

W początkowych minutach po zmianie stron oba zespoły trafiały seriami i w 24 min notowano rezultat 56-42. „Trójki” Sebastiana Szabaciuka i Adriana Szumlańskiego, pozwoliły tarnowianom na zmniejszenie strat do ośmiu punktów (50-58 w 25 min), a w 39 min po akcji Igora Michalskiego na tablicy pojawił się wynik 60-66. Kolejne dwa trafienia tego zawodnika spowodowały natomiast, że przed ostatnią kwartą gospodarze przegrywali 64-69.

Ostatnia część meczu rozpoczęła się od dwóch udanych akcji Adriana Boducha, po których straty MUKS 1811 zmalały do jednego „oczka” (68-69). W odpowiedzi koszykarze Skawy zdobyli jednak jedenaście punktów z rzędu i w 34 min wygrywali 80-68. Trzy minuty później goście prowadzili 87-70, a w odpowiedzi na siedmiopunktową serię naszej drużyny, zdobyli osiem punktów. Wynik meczu ustalił Sebastian Szabaciuk.

MUKS 1811: Adrian Boduch 16, Jakub Więckowski 15 (1x3), Sebastian Szabaciuk 13 (1x3), Igor Michalski 11 (1x3), Adrian Szumlański 11 (3x3), Michał Walnik 11 (1x3), Mateusz Baziak 2, Szymon Skrzypek 0, Igor Szczerba 0.