Robert Krzystyniak najszybszy w Marcinka Cross Challenge - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Robert Krzystyniak najszybszy w Marcinka Cross Challenge

Ponad 130 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie, organizowanego przez Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów i Hunters OCR Team, biegu terenowego z przeszkodami „Marcinka Cross Challenge”. Zwycięzcą siódmej edycji tych zawodów został Robert Krzystyniak (Gorący Potok Team).

Marcinka Cross Challenge

Dziesięciokilometrową trasę w Parku Biegowym Marcinka oraz w lesie na zboczu Góry św. Marcina, pokonał on w czasie 53.50.4 min. Kolejne miejsca zajęli dwaj inni biegacze Gorący Potok Team: Piotr Prusak – 54:03.8 min oraz Kamil Gałdyn – 54.21.5 min. Najszybszą z kobiet okazała się natomiast ich klubowa koleżanka, Alicja Jasińska, osiągając metę w czasie 1:04:26.6 godz.

W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli: kobiety – 18-35 lat – Alicja Jasińska; 36-44 lata – Dagmara Chylewska-Olech (BeFit24 Team Kraków) – 1:11:35.9 min; powyżej 45 lat – Anna Jasiak (UNIT 37 Wola Rzędzińska), mężczyźni – 18-35 lat – Kamil Gałdyn; 36-44 lata – Piotr Prusak; powyżej 45 lat – Robert Krzystyniak.

Szczegółowe wyniki biegu dostępne są TUTAJ.

Imprezie towarzyszyły biegi terenowe dla dzieci i młodzieży „Młodzi Twardziele”. Ich uczestnicy, w zależności od kategorii wiekowej, mieli do pokonania dystans od 200 do 1000 metrów.