Rock wciąż liderem - 5 kolejka tarnowskiego futsalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rock wciąż liderem - 5 kolejka tarnowskiego futsalu

Z całą pewnością kibiców "ostrzących sobie zęby" na hit kolejki Rock N` Roll/Redruk - Tad-Bud Seat Team, to spotkanie nie zawiodło. Widownia była podzielona i żywo reagowała na każdą boiskową okoliczność. Obie drużyny wystąpiły w mocno osłabionych składach, więc też wynik był trudny do wytypowania. Pierwsze minuty nie przyniosły niczego oczekiwanego, drużyny badały swoje siły i uważnie grały w defensywie. Jedną z nielicznych akcji podbramkowych w końcu wykorzystał pięknym strzałem Robert Witek i Tad-Bud objął prowadzenie.

Tym samym Rock N` Roll musiał nieco śmielej zaatakować i w końcu dopiął swego, kiedy to za sprawą Rafała Bryla doprowadził do remisu. Dalszym minutom spotkania towarzyszyła bardzo wyrównana gra i szanse na zdobycie kolejnych bramek, lecz tylko jeden strzał znalazł drogę do celu. Lewą stroną przedarł się Rafał Bryl i z całej siły kropnął w kierunku bramki, po czym piłka z całym impetem uderzyła w poprzeczkę, odbiła się od podłoża i znów trafiła w poprzeczkę, z tym że przekroczyła już linię bramkową. Tym samym Rock z kompletem punktów wciąż nie znajduje mocnych i bez straty punktów prowadzi w ligowej tabeli.
Tuż za nimi plasuje się Westovia Okna Pawłowski, która swój pojedynek wygrała po ostrej konfrontacji z PRO-FIS. Autsajder miał być "łatwym łupem", ale grając z takim zaangażowaniem nie zasługuje na to miano i w pełni zasłużenie objął prowadzenie po strzale Mateusza Rzońcy. Wszystko układało się po ich myśli do czasu, kiedy to pięknym strzałem z dystansu nie popisał się Marek Nalepka. Po przerwie Westovia zagrała bardzo skutecznie i po strzałach Ireneusza Grybosia i Sebastiana Hajduka wysunęła się na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca spotkania.
Szansę na miejsce w pierwsze trójce zwęszyło Lumaro Ekotar/Elbud i w swoim pojedynku przeciwko Gawro od pierwszych minut mocno niepokoili rywali. Jedną z takich sytuacji wykorzystał Adrian Kroker, którego drużyna do przerwy wygrywałą 1-0. Tuż po wznowieniu ten sam zawodnik zdobył drugiego gola i Lumaro teoretycznie mogło świętować. Po chwili nieuwagi bardzo sprytnie dwukrotnie urwał się Marcin Gromadzki i doprowadził do remisu. Zanim jednak "gawrony" zdołały ustawić się według swojego ulubionego, defensywnego systemu gry, po raz kolejny przypominał o sobie Kroker i zdobył gola na 3-2. To sprawiło, że Gawro nie zdołało się już podnieść, a bramka Adriana Ślęzaka oraz dwie Grzegorza Witka dały Lumaro wygraną 6-2 i pozycję nr 3 w ligowej tabeli.
Takim samym rezultatem zakończyła się batalia beniaminków, w której lepszy okazał się Topicar Auto Części. Zespół Flok jest chwalony od początku rozgrywek, ale ma trudności ze zdobywaniem punktów. Te z kolei wciąż zbiera Luxtorpeda Soki Pysio. Znów wydawałoby się, że nie podoła rywalom ze Street Football, ale jak mawiał niezapomniany Kazimierz Górski: "póki piłka w grze...". Po udanym ataku "pysie" wygrywały 1-0; Do siatki trafił jednak Daniel Chrzan, a po golach Sławomira Steca i Łukasza Gierałta zespół ten musiał nadrabiać straty.
Popularny "strit" po ostatnich remisach zyskał miano "mistrza remisów" i nie inaczej było tym razem. Stracił bowiem gola w samej końcówce po skutecznym strzale Jarosława Prusaka. Również blisko remisu był Car Service w konfrontacji z AZS PWSZ, lecz pod koniec meczu gola dla studentów strzelił Mateusz Miśtak, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 2-1. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Piotr Wróbel (PWSZ) i Krzysztof Palej (Car Service).

LIGA: I liga