Ruszyła 29. edycja Pucharu Tarnowa MTB - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Ruszyła 29. edycja Pucharu Tarnowa MTB

Blisko 170 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie pierwszej eliminacji 29. edycji Pucharu Tarnowa o Koronę Króla Węgier Jana Zapolyi w kolarstwie górskim w konkurencji cross-country. Rozegrana ona została w niedzielę na trasach usytuowanych na Górze św. Marcina.

Pierwsza eliminacja 29. edycji Pucharu Tarnowa MTB

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów przy współpracy z Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. W tym roku zawody organizowane są przy bardzo dużym wsparciu Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

Rywalizacja odbywała się w piętnastu kategoriach wiekowych. W najliczniej obsadzonej – 33 startujących – kategorii masters II (40-49 lat) triumfował Tomasz Leśniak z CWKS Resovia. Zawody rozgrywane były w międzynarodowej obsadzie z udziałem zawodników z SK Jiri Team Ostrava. Czescy kolarze pokazali się z dobrej strony. Jaromir Šarik triumfował w kategorii młodzików, Jiři Sedláček zajął drugą lokatę w zmaganiach masters IV (60 lat i więcej), a Pavlina Maráčková była trzecia w wyścigu kobiet masters (40 lat i więcej).