Ruszyła akcja „Sport Na Grubo”

Wystartowała pierwsza edycja konkursu „Sport Na Grubo”, mającego na celu popularyzację sportu, wyrównywanie dysproporcji oraz aktywizację zawodniczek i zawodników uprawiających sport na każdym poziomie. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości 15 tysięcy złotych.

Banner akcji "Sport Na Grubo"

Do uczestnictwa w konkursie zaproszeni są zarówno sportowcy zawodowi, reprezentujący najpopularniejsze dyscypliny, jak ci, którzy uprawiają dyscypliny niszowe, a sportem zajmują się hobbistycznie. Znaczenia nie ma również poziom rozgrywkowy, na którym występuje drużyna. Adresatami akcji są wszystkie kluby sportowe funkcjonujące na terenie Polski i zrzeszające zawodników pełnoletnich.

Zadanie konkursowe polega na zrobieniu zdjęcia, pokazującego jak w kreatywny i oryginalny sposób realizuje się pasję do sportu i umieszczeniu go na stronie internetowej klubu. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie https://gramgrubo.pl/sport-na-grubo/, a prace nadsyłać można do końca maja. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w środę, 2 czerwca. Główną nagrodą jest sprzęt sportowy o wartości 10 tysięcy złotych. Przyznanych zostanie również pięć nagród pocieszenia o wartości tysiąca złotych każda.

- Chcemy wspierać polski sport, ale co istotne – chcemy dać szansę wszystkim uprawiającym sport bez względu na prezentowany przez nich poziom. Treningi i odpowiednie warunki do ich przeprowadzania są koniecznością w sięganiu po jak najwyższe cele, ale mamy świadomość, że sponsoring sportowy nie dotrze w każde miejsce. My chcemy to stopniowo zmieniać – mówi pomysłodawca akcji, Maciej Akimow.

(sm)