Rybniczanie znów za mocni dla koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Rybniczanie znów za mocni dla koszykarzy MUKS 1811 Unii

W siedemnastej kolejce spotkań grupy „C” drugiej ligi koszykówki mężczyzn, w hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zmierzyły się zespoły zajmujące dwa ostatnie miejsca w tabeli tej klasy rozgrywkowej. Pojedynek MUKS 1811 Unii Tarnów z MKKS-em Rybnik zakończył się wynikiem 86-65 (21-18, 20-19, 23-9, 22-19) dla gości, dla których była to pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie.

Wynik spotkania otworzył w 2 min Patryk Hałka, w odpowiedzi za trzy punkty trafił Łukasz Ochodek. W kolejnych akcjach prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, jednak dopiero w 4 min którejś z drużyn udało się osiągnąć przewagę większą niż dwupunktowa. Po serii rzutów wolnych Jacka Sulowskiego na tablicy pojawił się wówczas wynik 10-7, a chwilę później 13-9. Następne minuty przebiegały pod dyktando gości i w 7 min po rzucie Tomasza Czajkowskiego ekipa z Rybnika wygrywała 17-13. Rzut wolny Patryka Hałki oraz kolejne cztery punkty Jacka Sulowskiego wyprowadziły w 9 min nasz zespół na prowadzenie 18-17, po dwóch trafieniach koszykarzy z Rybnika, pierwsza odsłona zakończyła się jednak trzypunktową wygraną przyjezdnych.

Na początku 12 min Patryk Hałka z linii rzutów wolnych zmniejszył straty gospodarzy do dwóch „oczek” (19-21), w 13 min rybniczanie wygrywali jednak 28-19. Minutę później na tablicy pojawił się wynik 22-31, trafienia Jacka Sulowskiego i Błażeja Karlika oraz trzy rzuty wolne wykorzystane przez kapitana tarnowskiego zespołu, pozwoliły jednak podopiecznym trenera Michała Skowrona na zbliżenie się do rywali na dystans dwóch punktów (29-31 w 16 min). W 17 min było 36-29 dla gości, minutę później po „trójce” Błażeja Karlika tarnowianie przegrywali natomiast tylko 34-38. Na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy przyjezdni prowadzili 41-34, rzut wolny Piotra Targońskiego oraz trafienie Dominika Niemczury zmniejszyły straty MUKS 1811 Unii do czterech punktów – do przerwy notowano rezultat 37-41.

Jeszcze na początku 22 minuty, po rzucie Patryka Hałki, MUKS Unia 1811 przegrywał tylko 39-43. Potem tarnowianie stracili jednak szesnaście punktów z rzędu i w 27 min po „trójce” Łukasza Ochodka na tablicy pojawił się rezultat 39-59. W końcówce trzeciej kwarty, dzięki punktom Błażeja Karlika i Dominika Niemczury nieznacznie skuteczniejsi okazali się gospodarze, po trzydziestu minutach zespół trenera Michała Skowrona przegrywał jednak bardzo wyraźnie, bo 46-64.

Ostatnia kwarta przyniosła grę kosz za kosz. Rybniczanie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, nie pozwalając naszej drużynie na zbliżenie się na dystans mniejszy niż szesnaście „oczek” (48-64 w 32 min po trafieniu Błażeja Karlika i 63-79 w 38 min po rzutach wolnych tego zawodnika). W końcówce spotkania w tarnowskim zespole zadebiutował kolejny wychowanek, niespełna 17-letni rozgrywający, Adrian Boduch. Kolejny mecz ekipa MUKS 1811 Unii rozegra już w najbliższą środę, kiedy zmierzy się na wyjeździe z AZS PWSTE Jarosław.

MUKS 1811 Unia: Jacek Sulowski 22, Błażej Karlik 20, Dominik Niemczura 11, Patryk Hałka 6, Michał Moskal 3, Piotr Badełek 2, Piotr Targoński 1, Adrian Boduch 0, Piotr Słapiński 0, Daniel Stawarski 0.