SP nr 18 najlepsza w Pucharze Tarnowa - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

SP nr 18 najlepsza w Pucharze Tarnowa

Szkoła Podstawowa nr 18 w Tarnowie zwyciężyła w szóstej już edycji Pucharu Tarnowa w koszykówce o Puchar Prezydenta Tarnowa. W meczu finałowym młode koszykarki z „osiemnastki” pokonały zespół SP nr 10 Tarnów.

Zwyciężczynie VI Pucharu Tarnowa w koszykówce

W odbywającej się pod patronatem prezydenta Tarnowa, największej koszykarskiej imprezie w naszym mieście udział wzięło 13 reprezentacji tarnowskich szkół podstawowych. Najlepsze cztery z nich w klasyfikacji generalnej po siedmiu turniejach, zagrały w hali widowiskowo-sportowej Pałacu Młodzieży przy ul. Gumniskiej w zawodach finałowych.

W meczach półfinałowych ekipa SP nr 18 Tarnów, pokonała SP nr 9 Tarnów, a dziewczęta z SP nr 10 Tarnów zwyciężyły drużynę SP nr 24. W pojedynku o trzecie miejsce lepsze okazały się młode koszykarki z „dziewiątki”. W finale SP nr 18 Tarnów wygrała natomiast z SP nr 10 Tarnów. Kolejność na dalszych miejscach: 4. SP 24 Tarnów, 5. SP 14 Tarnów, 6. SP 17 Tarnów, 7. SP 8 Tarnów, 8. SP 23 Tarnów, 9. Siódemka Tarnów, 10. SP 2 Tarnów, 11. SP 1 Tarnów, 12. NSP Tarnów, 13. SP 3 Tarnów.

Zwycięski zespół Szkoły Podstawowej nr 18 w Tarnowie występował w składzie: Alicja Kozioł, Izabela Kozioł, Emilia Lazarczak, Julia Marek, Urszula Ordon, Julia Owsiak, Wiktoria Piech, Zuzanna Rzeszutko, Natalia Turak i Paulina Wózek, a jego trenerką była Bernarda Płocic.

Podczas imprezy finałowej wybrano 10 najwartościowszych zawodniczek szóstej edycji Pucharu Tarnowa (rocznik 2013 i młodsze). Do zespołu „Dream Team Tarnów” trafiły: Zuzanna Rzeszutko, Wiktoria Piech, Natalia Turak (wszystkie SP 18 Tarnów), Kinga Januś, Zuzanna Wielgus, Patrycja Kosoń (wszystkie SP 10 Tarnów), Karolina Moskal, Hanna Sieroń, Sandra Kwaśniak (wszystkie SP 9 Tarnów) oraz Julia Sutkowska (SP 24 Tarnów).