SPR PWSZ coraz bliżej pierwszego miejsca - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

SPR PWSZ coraz bliżej pierwszego miejsca

W przedostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością, pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów zmierzyli się z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski. Spotkanie to zakończyło się wygraną tarnowian 35-32 (14-11). Na dwie kolejki przed końcem SPR PWSZ zajmuje w tabeli drugie miejsce, mając o punkt mniej od AZS AWF Biała Podlaska, który rozegrał o jeden mecz więcej od „siódemki” z Tarnowa.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch rzutów karnych wykorzystanych przez Michała Kubisztala. W rewanżu dwukrotnie trafili wprawdzie przyjezdni (2-2 w 6 min), ale w 11 min po kolejnym rzucie z linii siedmiu metrów Michała Kubisztala, dwóch bramkach Daniela Dutki oraz kontrze Jakuba Kowalika było 6-2 dla tarnowian. Trzy minuty później dzięki dwóm z rzędu bramkom Marcina Wajdy przewaga SPR PWSZ wzrosła do sześciu „oczek” (9-3), a w 22 min po trafieniu Daniela Dutki na tablicy pojawił się wynik 13-6. W końcówce pierwszej połowy tarnowianie zagrali bardzo nieskutecznie i w 29 min prowadzili tylko 13-11 (cztery bramki gości zdobył w tym fragmencie spotkania Grzegorz Sobut, piąta padła po rzucie karnym Macieja Jeżyny). Ostatnie w tej odsłonie słowo należało jednak do Michała Kubisztala, który trafiając po raz siódmy ustalił wynik do przerwy.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie było 17-12. Trzy minuty później po akcjach tarnowskich skrzydłowych: Damiana Misiewicza i Emiliana Jewuły, na tablicy pojawił się wynik 20-14, a w 38 min Albert Sanek doprowadził do rezultatu 22-15. W 41 min przewaga SPR PWSZ zmalała wprawdzie do czterech bramek (23-19), ale osiem minut później było 27-20. W 51 min tarnowianie prowadzili 29-22, stracili jednak cztery bramki z rzędu i w 53 min na tablicy pojawił się rezultat 29-26. W końcowych minutach dobrą zmianę dał Jakub Kowalik; jego cztery trafienia pozwoliły szczypiornistom SPR PWSZ na zachowanie trzybramkowej przewagi.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Michał Kubisztal 8, Daniel Dutka 7, Jakub Kowalik 5, Marcin Wajda 5, Emilian Jewuła 3, Albert Sanek 3, Damian Misiewicz 2, Łukasz Nowak 2, Kamil Drobiecki, Krzysztof Mogielnicki, Bartosz Niemiec, Jakub Spieszny.