SPR PWSZ kontynuuje serię zwycięstw w Tarnowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

SPR PWSZ kontynuuje serię zwycięstw w Tarnowie

W ósmej kolejce spotkań pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn, SPR PWSZ Tarnów pokonał we własnej hali 35-31 (23-17) Uniwersytet Radom. Tarnowianie zachowali tym samym miano niepokonanych we własnej hali, a czwarta z rzędu domowa wygrana przyniosła im awans na czwarte miejsce.

Gospodarze zaczęli nerwowo i w 2 min przegrywali 0-2. Szybko odzyskali jednak właściwy rytm, stąd też w 6 min po rzucie Damiana Misiewicza było 3-2 dla SPR PWSZ. W kolejnych minutach żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć rywalowi i w 12 min na tablicy pojawił się wynik 6-7. Po dwóch trafieniach bardzo skutecznego do przerwy (dziewięć bramek) Daniela Dutki oraz rzutach Jakuba Kowalika i Emiliana Jewuły, w 16 min tarnowianie wygrywali jednak 10-7. Minutę później goście zmniejszyli wprawdzie straty do jednej bramki (11-10), ale w 20 min Daniel Dutka wyprowadził SPR PWSZ na prowadzenie 14-10. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było jeszcze tylko 17-15, ale w 28 min po dwóch akcjach Michała Kubisztala na tablicy pojawił się wynik 21-15. Na początku 30 min przewaga podopiecznych Ryszarda Tabora wzrosła nawet do siedmiu trafień (23-16), ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ich sześciobramkową wygraną.

Początek drugiej połowy znów należał do szczypiornistów z Radomia, którzy po dwóch trafieniach Mateusza Jurgilewicza doprowadzili do wyniku 24-20. W kolejnych fragmentach spotkania na dwie bramki rzucone przez gospodarzy, dwoma trafieniami odpowiadali przyjezdni i w 43 min było 28-24. Minutę później po rzutach Emiliana Jewuły i Alberta Sanka przewaga SPR PWSZ ponownie wzrosła do sześciu trafień (30-24), a w 49 min trafił Łukasz Nowak i było 33-25. Na pięć minut przed końcem po akcji Kamila Drobieckiego, tarnowianie prowadzili jeszcze 35-27, rezerwowi zawodnicy tarnowskiej „siódemki” roztrwonili jednak nieco tę przewagę i mecz zakończył się czterobramkową wygraną SPR PWSZ.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Daniel Dutka 10, Michał Kubisztal 6, Emilian Jewuła 5, Jakub Kowalik 4, Albert Sanek 2, Marcin Wajda 2, Kamil Drobiecki 1, Damian Misiewicz 1, Krzysztof Mogielnicki 1, Bartosz Niemiec 1, Łukasz Nowak 1, Jakub Spieszny 1, Szymon Bielamowicz, Filip Frycz.