SPR PWSZ odrobił siedmiobramkową stratę - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

SPR PWSZ odrobił siedmiobramkową stratę

Trzecie już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W rozgrywanym we własnej hali spotkaniu czwartej kolejki pierwszej ligi, tarnowianie pokonali 33-31 (16-16) Olimpię Medex Piekary Śląskie. Wygrana ta dała im awans na trzecie miejsce, przy czym zespoły sklasyfikowane na pozycjach od pierwszej do siódmej mają w dorobku po dziewięć punktów.

Przed tym spotkaniem obie „siódemki” miały tyle samo punktów i identyczny bilans bramkowy. Początek meczu wskazywał jednak na łatwą wygraną gości. Co prawda pierwszą bramkę zdobył Jakub Spieszny, ale potem bardzo długo tarnowianie nie byli w stanie zmusić do kapitulacji bramkarza gości, Artura Kota. Efekt tego był taki, że w 11 min po dwóch z rzędu bramkach byłego reprezentanta Polski, Arkadiusza Miszki, SPR PWSZ przegrywał 1-8. Trzy minuty później było jeszcze 3-10; od tego momentu podopieczni trenera Ryszarda Tabora ruszyli do odrabiania strat. W 19 min po rzucie Michała Kubisztala przegrywali już tylko 8-11, a cztery minuty później po akcji Daniela Dutki było 12-13. Potem tarnowianie mieli trzy okazje na doprowadzenie do remisu, wyrównali jednak dopiero w ostatniej minucie, po trafieniu Damiana Misiewicza.

Druga połowa rozpoczęła się od wymiany „ciosów” i w 35 min SPR PWSZ przegrywał 18-19. Potem gospodarze zdobyli jednak sześć bramek z rzędu i w 40 min Daniel Dutka wyprowadził tarnowian na prowadzenie 24-19. Między 46 a 50 minutą nastąpił przestój w grze miejscowych. SPR PWSZ stracił cztery gole, nie rzucając żadnego i na dziesięć minut przed końcem wygrywał tylko 26-25. Kryzys ten trwał bardzo krótko i w 53 min po rzucie Krzysztofa Mogielnickiego było 30-26. Goście doprowadzili jeszcze do stanu 30-28, ale w 56 min SPR PWSZ prowadził 32-28 i nie dał już sobie odebrać zwycięstwa.

SPR PWSZ Tarnów – Olimpia Medex Piekary Śląskie 33-31 (16-16)

SPR PWSZ Tarnów: Dawid Ciochoń, Piotr Sądowicz – Michał Kubisztal 8, Daniel Dutka 6, Damian Misiewicz 4, Łukasz Nowak 4, Albert Sanek 4, Emilian Jewuła 2, Krzysztof Mogielnicki 2, Jakub Spieszny 2, Jakub Kowalik 1, Marcin Wajda.