SPR PWSZ wygrał w Płocku po konkursie rzutów karnych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

SPR PWSZ wygrał w Płocku po konkursie rzutów karnych

Szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów w zaległym spotkaniu szesnastej kolejki, po konkursie rzutów karnych pokonali na wyjeździe Orlen Wisłę II Płock. Pojedynek ten w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 32-32 (15-15), w rzutach karnych o jedno trafienie lepsi okazali się tarnowianie.

W 2 min po trafieniach Miłosza Ruppa i Konrada Brzezińskiego, gospodarze prowadzili 2-0. Do pierwszego w tym pojedynku remisu doprowadził w 9 min Kacper Pawłowski, po którego rzucie na tablicy pojawił się wynik 4-4. W kolejnych minutach obie „siódemki” zdobywały bramki seriami. W 11 min było więc 7-5, cztery minuty później na tablicy pojawił się rezultat 7-7, w 18 min płocczanie wygrywali 10-7, a w 22 min po dwóch trafieniach Krzysztofa Mogielnickiego i bramce Jakuba Kowalika, notowano remis 10-10. Na pierwsze tego dnia prowadzenie, podopieczni trenera Ryszarda Tabora wyszli w 27 min, gdy po rzucie Bartosza Niemca było 12-11 dla SPR PWSZ. W końcówce pierwszej polowy oba zespoły trafiały na przemian i odsłona ta zakończyła się rezultatem remisowym.

W początkowych minutach po zmianie stron, żadna z ekip nie osiągnęła przewagi większej niż jednobramkowa. Dopiero w 42 min po dwóch z rzędu trafieniach Alberta Sanka, na tablicy pojawił się wynik 22-20 dla podopiecznych trenera Ryszarda Tabora. Pięć minut później, kolejna akcja tarnowskiego rozgrywającego powiększyła przewagę naszej drużyny do trzech bramek (22-25), a w 50 min Łukasz Nowak wyprowadził SPR PWSZ na prowadzenie 28-24. Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni – w 53 min po dwóch kolejnych rzutach Aleksandra Olkowskiego było 28-28. Na trzy minuty przed końcem, po rzucie karnym Macieja Fabianowicza, szczypiorniści z Płocka prowadzili nawet 31-30, akcje Łukasza Nowaka i Marcina Wajdy, pozwoliły jednak tarnowianom na objęcie w samej końcówce meczu prowadzenia 32-31. Wtedy doszło do wydarzenia, opisanego przez sędziów w protokole w następujący sposób: „W 59.59 zawodnik drużyny SPR PWSZ Tarnów – Pawłowski Kacper aktywnie zablokował rzut wznawiający grę ze środka nie zachowując odległości 3 m za co został ukarany dyskwalifikacją z dodatkowym opisem. W wyniku tego zdarzenia podyktowany został rzut karny dla Orlen Wisły II Płock”. Z linii siedmiu metrów nie pomylił się Maciej Fabianowicz i o zwycięstwie rozstrzygnąć musiał konkurs rzutów z siedmiu metrów.

Pierwsza jego seria nie przyniosła rozstrzygnięcia, kończąc się wynikiem 2-2 (dla SPR PWSZ trafili Jakub Ćwięka oraz Kamil Drobiecki). W tej sytuacji rywalizacja trwała do pierwszej pomyłki. W odpowiedzi na celny rzut Macieja Fabianowicza, między słupki trafił Jakub Ćwięka. W następnej kolejce pomylił się Miłosz Rupp, bramkę zdobył natomiast Kamil Drobiecki i dwa punkty trafiły w ten sposób do zespołu z Tarnowa. Tarnowianie okupili to zwycięstwo kontuzjami Jakuba Kowalika (nos) oraz Łukasza Nowaka (łuk brwiowy).

SPR PWSZ: Grzegorz Barnaś, Dawid Ciochoń – Łukasz Nowak 9, Kacper Pawłowski 5, Krzysztof Mogielnicki 4, Albert Sanek 4, Marcin Wajda 4, Jakub Ćwięka 2, Jakub Kowalik 2, Emilian Jewuła 1, Bartosz Niemiec 1, Kamil Drobiecki.