Seniorzy nadal bez wygranej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Seniorzy nadal bez wygranej

Kolejną porażkę w rozgrywkach III ligi koszykówki mężczyzn odnieśli seniorzy MUKS 1811 Unia. Tym razem tarnowianie ulegli na wyjeździe drużynie KS CRACOVIA 1906 Szkoła Gortata 59:62.

Z tym samym zespołem, ale w innej kategorii wiekowej, zmierzyli się także tarnowscy juniorzy. Pierwszą kwartę meczu młodzi koszykarze zagrali na wysokim poziomie. Narzucili swoje tempo gry i utrzymywali niewielką przewagę punktową nad przeciwnikiem. Niestety za sprawą dobrej gry z kontrataku, krakowianie złamali tę passę. W kolejnej kwarcie rywale znacznie zwiększyli różnicę punktową, skutecznie rozbijając obronę tarnowskiej drużyny. CRACOVIA odniosła kolejne zwycięstwo, pokonując Unię 88:72.

Swoje ligowe mecze rozegrali także młodzicy oraz dwa zespoły „chłopców”.  Wszystkie spotkania zakończyły się jednak przegraną tarnowskich drużyn.

Statystyki rozgrywek:

KS CRACOVIA 1906 Szkoła Gortata – MUKS 1811 UNIA Tarnów – 62:59 – (21;14, 7:11; 12:20; 22:14)
MUKS: Bogusz 8, Piotrowski 0, Niemczura 9, Piska 8, Król 6, Sulowski 18, Uriasz 10, Ślaski 0

Junior
MUKS 1811 UNIA Tarnów – KS CRACOVIA 1906 Szkoła Gortata – 72:88 – (22:27; 13:21; 20:24; 17:16)
MUKS: Bogusz 26, Wójcik 0, Gogola 2, Jewuła P. 0, Jewuła K. 4, Kozdroń 6, Gromadzki 5, Król 10, Piotrowski 15, Ślaski 4

Młodzik
MUKS 1811 UNIA Tarnów - MKS Gorlice 77-43 (25:12; 20:9, 14:6, 18:16)
MUKS: Banak 19, Tyrka16, Moskal 13, Kloch 8, Tryba 8, Nowak 7, Kras 4, Pochroń 2, Lech, Schabowski, Fryś 0, Szmyrko 0

Chłopiec
MKK MDK Kielce- MUKS 1811 II - 71 : 50 - (20:14; 26:9; 12:7; 13:20)
MUKS: Podraza 0, Bieś 0, Opioła 0, Linard 6, Tyrka 9, Nazaruk 2, Pyzik 0, Idziak Grzegorz 25, Cholewa 0, Idziak Krzysztof 0, Więckowski 8, Gerlach 0

Chłopiec
MUKS 1811 UNIA Tarnów - AZS Politechnika Krakowska Korona Kraków 63 - 36 (20:13; 14:8; 17:8; 12:7)
MUKS: Szumlański 7, Łazarz 12, Głowacz 2, Jagoda 2, Plebanek 11, Boduch 2, Sowa 13, Kozub 12, Machala 2, Maniawski 0, Krzyszkowski 0, Szatko W. 0