Sharks samodzielnym liderem Tarnowskiej Ligi Koszykówki - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sharks samodzielnym liderem Tarnowskiej Ligi Koszykówki

Cztery kolejki spotkań mają już za sobą drużyny biorące udział w rozgrywkach trzeciej edycji, organizowanej przez Jarosława Nowaka, Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG3. W meczu na „szczycie” ekipa Sharks po trzymającym do końca w napięciu pojedynku pokonała Hetman Killer’s, zostając tym samym jedynym zespołem bez porażki.

W sobotnim spotkaniu niepokonanych do tej poru drużyn, do przerwy zdecydowanie skuteczniejsi byli gracze Hetman Killer’s. Ich przewaga sięgnęła w pewnym momencie nawet dwudziestu punktów, a pierwsza połowa zakończyła się siedemnastopunktową wygraną. W drugiej połowie „Rekiny” poczuły krew i za sprawą skutecznej gry duetu Jakub Maciejewski – Wojciech Kuraś zaczęły odrabiać straty. Ostatecznie drużyna Sharks zdobyła o jeden punkt więcej od rywali, co dało im samodzielne przodownictwo w tabeli.

W pierwszym niedzielnym meczu, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zmierzyły się Zdrowy Projekt oraz Ecofishing. Po zakończonej czteropunktowym zwycięstwem Zdrowego Projektu pierwszej połowie, w drugiej zawodnicy Ecofishingu – głównie dzięki bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej Piotra Badełka – zbliżyli się na dystans dwóch punktów. Przegrali jednak różnicą dziewięciu „oczek” i nadal czekają na pierwsze w tej edycji zwycięstwo.

Sharks – Hetman Killer’s 82-81 (28-45)

Sharks: Jakub Maciejewski 38 (8x3), Wojciech Kuraś 35 (4x3), Bogusław Świtek 9

Hetman Killer’s: Tomasz Gębarowski 30 (6x4), Błażej Niepsuj 28, Maciej Baran 19, Jarosław Nowak 4

MVP meczu: Jakub Maciejewski (Sharks)

Zdrowy Projekt – Ecofishing 80-71 (34-30)

Zdrowy Projekt: Paweł Pabian 25 (3x3), Adrian Kochanek 21 (2x3), Jacek Put 18 (4x3), Marcin Put 16

Ecofishing: Piotr Badełek 44 (3x3), Krzysztof Witiak 15, Sławomir Jarosz 6 (2x3), Andrzej Sterkowicz 6

MVP meczu: Paweł Pabian (Zdrowy Projekt)

Wild Ballers: Andrzej Schabowski 29 (3x3), Oskar Janowiec 14, Mikołaj Ginter 4, Paweł Grzywacz 4