Shuichi Yoshida z nowym kontraktem

Shuichi Yoshida przedłużył kontrakt z występującym w PGNiG Superlidze piłkarzy ręcznych zespołem Grupy Azoty SPR Tarnów. Japoński obrotowy z związał się z tarnowskim klubem do 2023 roku.

Shuichi Yoshida

Niespełna dwudziestoletni zawodnik dołączył do tarnowskiej drużyny w lutym ubiegłego roku. W ligowych rozgrywkach zadebiutował jednak dopiero w obecnym sezonie, w trzynastu meczach zdobywając 37 bramek (skuteczność rzutów 82.22 proc.). Daje mu to dwudziestą trzecią lokatę wśród najlepszych strzelców PGNiG Superligi i pierwsze miejsce w tej klasyfikacji wśród obrotowych.

- Bardzo cieszymy się jako klub, że Yoshida przedłużył z nami kontrakt o kolejne swa sezony i będzie razem z nami podnosił swój poziom sportowy. Jest to młody zawodnik, który w szybkim tempie robi postępy. Jego niezwykłym atutem jest gra w ataku i obronie, a w dzisiejszej piłce ręcznej jest to niezwykle ważne. Nie boję się użyć stwierdzenia, że jest to jeden z wyróżniających się zawodników na tej pozycji w PGNiG Superlidze – mówi cytowany przez oficjalną stronę klubu, prezes Grupy Azoty SPR Tarnów, Krzysztof Mogielnicki.

(sm)