Siatkarki Grupy Azoty PWSZ przegrały w Gliwicach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ przegrały w Gliwicach

W drugim w tym sezonie meczu o mistrzostwo pierwszej ligi, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów zmierzyły się na wyjeździe z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Spotkanie to zakończyło się porażką naszego zespołu 1-3 (25-23, 21-25, 20-25, 13-25).

W pierwszym secie na parkiecie przeważały podopieczne trenera Michała Betlei, wygrywając tę partię do 23. W kolejnych partiach powtórzyła się jednak historia z ubiegłotygodniowego domowego meczu tarnowianek z Jokerem Mekro Energoremont Świecie. Wówczas to nasz zespół przegrał pierwszego seta, aby rozstrzygnąć na swoją korzyść rywalizację w trzech pozostałych. W sobotę w Gliwicach znów pierwsza partia padła łupem przyjezdnych, w kolejnych górą były gospodynie.

Drugi set rozpoczął się od trzech punktów zdobytych przez tarnowianki, od połowy tej partii zaczęła jednak uwidaczniać się wyższość gliwiczanek. Przy stanie 24-19 nasz zespół obronił jeszcze dwa setbole, przy trzecim siatkarki AZS Politechniki Śląskiej zakończyły jednak rywalizację w tej partii.

Na początku trzeciego seta oba zespoły zdobywały punkty seriami. Było więc 6-4 dla miejscowych, a chwilę 8-6 dla Grupy Azoty PWSZ. Gliwiczanki szybko doprowadziły jednak do remisu 10-10, a chwilę później prowadziły 14-10. W końcówce seta miała miejsce podobna sytuacja jak w drugiej partii. Gliwiczanki prowadziły 24-17 i nie potrafiły wygrać trzech z rzędu piłek. Czwarta próba była już jednak udana i gospodynie prowadziły w całym spotkaniu 2-1.

W czwartej i jak się potem okazało ostatniej partii, wyrównana walka trwała tylko do stanu 6-6. Gospodynie szybko odskoczyły na 14-7, a chwilę później prowadziły 19-9. W końcówce gliwiczanki powiększyły jeszcze dzielący oba zespoły dystans.

W tarnowskiej drużynie zabrakło w tym meczu – ze względów osobistych – Magdaleny Pytel, po pierwszym secie boisko opuścić musiały natomiast kontuzjowane Magdalena Jurczyk i Magdalena Szabó. Po raz pierwszy w ekipie Grupy Azoty PWSZ Tarnów zaprezentowała się natomiast libero Aleksandra Guzikiewicz-Kielar, która w poprzednim sezonie występowała w BlueSoft Mazovii Warszawa.

Grupa Azoty PWSZ: Paulina Bałdyga, Sabina Podlasek, Magdalena Szabó, Klaudia Grzelak, Magdalena Jurczyk, Maja Grodzka, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Paulina Głaz, Joanna Sikorska, Adrianna Sobczak i Aleksandra Mikołajewska.

Spotkania trzeciej kolejki rozegrane zostaną już w najbliższą środę. Tarnowianki zmierzą się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie z Karpatami PWSZ MOSiR Krosno Glass. Początek spotkania o godz. 17.