Siatkarki Grupy Azoty PWSZ wygrały w Warszawie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siatkarki Grupy Azoty PWSZ wygrały w Warszawie

W czwartej kolejce spotkań pierwszej ligi siatkówki kobiet, ekipa Grupy Azoty PWSZ Tarnów zagrała na wyjeździe z beniaminkiem, BlueSoft Mazovią Warszawa. Tarnowianki wygrały to spotkanie 3-1 (19-25, 25-19, 25-22, 25-21) i awansowały na piąte miejsce w tabeli.

Pierwszy set od początku przebiegał pod dyktando warszawianek, które zaskoczyły nasz zespół agresywną zagrywką. Gospodynie wygrywały 9-4, a po ataku w siatkę Marceliny Glinieckiej, która tym razem rozpoczęła mecz w podstawowej szóstce, na tablicy pojawił się korzystny dla nich rezultat 11-6. W dalszych fragmentach, mimo przerwy na żądanie trenera Michała Betlei i wejściu na boisku Pauliny Bałdygi oraz Sabiny Podlasek, sytuacja w spotkaniu nie uległa zmianie. Cały czas utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie siatkarek beniaminka, które wygrały tę partię różnicą sześciu „oczek”.

W drugim secie w tarnowskim zespole pojawiła się Paulina Głaz. Zmiana ta odmieniła grę Grupy Azoty PWSZ – do tego stopnia, że tarnowska przyjmująca uznana została najlepszą zawodniczką meczu – i przebieg wydarzeń w hali OSiR-u Ochota. Tarnowianki dominowały w tej partii na boisku, wygrywając 25-19.

Inny przebieg miała rywalizacja w trzeciej części sobotniego pojedynku. Gospodynie wygrywały w niej 11-8, a potem jeszcze kilkakrotnie obejmowały prowadzenie. O losach seta zadecydowała cała seria udanych zagrywek Magdaleny Pytel. W samej końcówce tarnowiankom pomogły także rywalki, set zakończył się bowiem autową zagrywką zawodniczki BlueSoft Mazovii.

W czwartej, ostatniej jak się okazało, partii, wyrównana walka trwała do stanu 12-12. Chwilę później po asie Klaudii Grzelak oraz nieudanym ataku Patrycji Wyrwy, nasze siatkarki prowadziły 18-15 i nie dały już odebrać sobie pierwszego w tym sezonie wyjazdowego zwycięstwa. Najskuteczniejszą zawodniczką w tarnowskim zespole była Joanna Sikorska, która zdobyła 18 punktów. Z dwucyfrowym dorobkiem zakończyły mecz również Klaudia Grzelak – 11 punktów oraz Aleksandra Mikołajewska – 10 punktów.

Grupa Azoty PWSZ: Marcelina Gliniecka, Magdalena Pytel, Magdalena Jurczyk, Joanna Sikorska, Aleksandra Mikołajewska, Klaudia Grzelak, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Paulina Bałdyga, Sabina Podlasek i Paulina Głaz.