Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS w finale play-offów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS w finale play-offów

W rozegranym w sobotę drugim meczu półfinałowym play-offów pierwszej ligi siatkówki kobiet, ekipa Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów pokonała w swojej hali 3-1 (23-25, 25-11, 25-23, 25-23) Sorellę Częstochowiankę. Tym samym zespół trenera Marcina Wojtowicza awansował do finału, w którym zmierzy się z ITA Tools Stalą Mielec. MVP spotkania wybrana została Wiktoria Kowalska.

Mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet: Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - Sorella Częstochowianka

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla tarnowianek, które po autowej próbie Patrycji Wardęgi prowadziły 5-2. Po dwóch kolejnych akcjach przyjmującej z Częstochowy zrobiło się jednak 5-4, a błąd tarnowskich siatkarek doprowadził do remisu 7-7. Przy stanie 8-7, podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha zdobyły cztery punkty z rzędu i po drugiej punktowej zagrywce Marty Budnik wygrywały 11-8. Chwilę później Wiktoria Szumera powiększyła przewagę przyjezdnych do czterech „oczek” (13-9), a po ataku Patrycji Wardęgi zespół z Częstochowy prowadził 16-11. Po czasie na prośbę trenera Marcina Wojtowicza zrobiło się 13-16. W tym momencie o przerwę w grze poprosił szkoleniowiec gości i chwilę później na tablicy pojawił się wynik 13-19. Przy stanie 17-23 tarnowianki zaczęły odrabiać straty i po ataku w siatkę Patrycji Wardęgi przegrywały już tylko 20-23. Kolejny punkt zdobyły rywalki, ale trzy udane próby Wiktorii Kowalskiej (w tym dwa punkty bezpośrednio z zagrywki), doprowadziły do rezultatu 23-24. Kolejna zagrywka tarnowskiej atakującej nie trafiła jednak w boisko i pierwszy set zakończył się sukcesem ekipy z Częstochowy.

Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia przyjezdnych 2-1. Po zablokowanym ataku Wiktorii Szumery szybko zrobiło się jednak 5-2, a autowa próba Marty Budnik dała tarnowiankom prowadzenie 7-3. Po „kiwce” Katarzyny Wawrzyniak na tablicy pojawił się wynik 9-4, a po serii błędów rywalek nasz zespół wygrywał 14-6. Przy stanie 16-8 o drugi w tej odsłonie czas poprosił trener Andrzej Stelmach. Nie na wiele się to jednak zdało. Po zbiciu Wiktorii Kowalskiej było bowiem 20-9, a rywalizację w tym jednostronnym secie zakończył atak z lewego skrzydła Adrianny Kukulskiej.

W trzecim secie dwa pierwsze punkty zdobyły przyjezdne, ale po ich błędzie na tablicy pojawił się wynik 3-2. Autowy atak Magdaleny Szabó dał zespołowi z Częstochowy prowadzenie 6-4, ale po kolejnej próbie tarnowskiej przyjmującej było 6-6. Chwilę później Sorella Częstochowianka prowadziła 9-8, dwie punktowe akcje Wiktorii Kowalskiej oraz atak Adrianny Kukulskiej, wyprowadziły jednak nasz zespół na prowadzenie 11-9. Po zepsutym ataku Patrycji Wardęgi zrobiło się 14-11, ale po czasie na żądanie trenera Andrzeja Stelmacha na tablicy pojawił się wynik 14-15. Po zablokowanym ataku Klaudii Świstek notowano natomiast rezultat 16-19 i o czas poprosił Marcin Wojtowicz. Dało to oczekiwane efekty, po dwóch punktowych blokach Gabrieli Ponikowskiej i Wiktorii Kowalskiej, tarnowianki wyszły bowiem na prowadzenie 22-21, a po kolejnej akcji wygrywały 23-21. Kolejne dwa punkty zdobyły wprawdzie rywalki, dwa błędy siatkarek z Częstochowy przesądziły jednak o sukcesie w tej partii Roleski Grupy Azoty ANS.

Czwarta i ostatnia jak się okazało odsłona, rozpoczęła się od bardzo długiej akcji, zakończonej atakiem z prawego skrzydła Wiktorii Szumery. W następnych minutach także więcej z gry miały siatkarki z Częstochowy, które prowadziły 4-1 oraz 7-3. Kolejny fragment spotkania przebiegał pod dyktando tarnowianek i po asie serwisowym Klaudii Świstek na tablicy pojawił się rezultat 10-7. Rywalki doprowadziły jednak do remisu 12-12, a potem długo oba zespoły punktowały na przemian. Przy wyniku 17-17, siatkarki z Tarnowa zdobyły trzy punkty z rzędu (dwa Aleksandra Gancarz oraz Magdalena Szabó) i wygrywały 20-17. Nie oznaczało to jednak końca emocji. Rywalki doprowadziły bowiem do wyniku 22-22, a chwilę później było 23-23. Atak Klaudii Świstek dał naszemu zespołowi piłkę meczową, a ostatni punkt zdobyły Katarzyna Wawrzyniak i Gabriela Ponikowska, blokując próbę Julii Papszun.

Finałowa rywalizacja pomiędzy zespołami z Tarnowa i Mielca przebiegać będzie do trzech wygranych. Dwa pierwsze mecze rozegrane zostaną w dniach 7 i 8 maja w hali tarnowskiej Akademii Nauk Stosowanych.

Roleski Grupa Azoty ANS: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Gabriela Ponikowska, Magdalena Ociepa, Wiktoria Kowalska, Klaudia Świstek, Anna Pawłowska (libero) oraz Adrianna Kukulska, Agnieszka Cur-Słomka, Karolina Szczygieł-Głód, Pola Nowacka, Aleksandra Gancarz.