Siatkarki wygrały i w finale zagrają w Tarnowie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siatkarki wygrały i w finale zagrają w Tarnowie

W ostatnim meczu małopolskiej ligi juniorek, siatkarki SMS XXI LOS Jedynka Tarnów zmierzyły się w Tarnowie z Popradem Stary Sącz. Tarnowianki przegrywały już w tym spotkaniu 0-2, potrafiły jednak podnieść się i wygrać, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie wschodniej.

Juniorki SMS XXI LO Jedynka Tarnów

W pierwszym secie, podopieczne trenera Michała Madejskiego prowadziły 24-21, kolejne pięć punktów zdobyły jednak siatkarki Popradu. Podobnie przebiegała rywalizacja w drugiej partii – gospodynie wygrywały 19-13, aby w końcówce pozwolić całkowicie zdominować się przeciwniczkom. W trzecim secie po reprymendzie od szkoleniowca, tarnowianki nie powtórzyły już błędów z dwóch pierwszych odsłon, pewnie wygrywając tę partię. Czwarty set był jednostronnym widowiskiem. Siatkarki SMS XXI LO Jedynka wygrały go do czterech, a Aleksandra Antas miała doskonałą okazję do przećwiczenia zagrywki, serwowała bowiem trzynaście razy z rzędu. W tie-breaku cały czas utrzymywała się przewaga tarnowianek i to one mogły cieszyć się z wygranej 3-2 (24-26, 20-25, 25-18, 25-4, 15-13).

SMS XXI LOS Jedynka: Katarzyna Dyrek, Karolina Kopera, Aleksandra Antas, Marlena Najder, Wiktoria Salamon, Paulina Huk, Gabriela Niedbała, Karolina Gandor, Gabriela Uriasz, Amelia Pęcak, Dominika Drewniak (libero), Wanessa Czech (libero).

***

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca w grupie wschodniej, tarnowianki zapewniły sobie prawo organizacji finału wojewódzkiego. Rozegrany on zostanie w dniach 19-21 lutego (najprawdopodobniej w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej), a rywalkami SMS XXI LO Jedynka będą w nim zespoły: SMS Sparta Kraków, Popradu Stary Sącz, Elite Volley Proszowice oraz AGH Kraków.