Siedem bramek piłkarzy Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siedem bramek piłkarzy Metalu

Podczas pierwszego listopadowego weekendu, nasze seniorskie drużyny walczące o punkty w ligach piłki nożnej odniosły tylko dwa zwycięstwa. Zarówno w przypadku piłkarek TS Iskry Tarnów, jak i zawodników Metalu Tarnów były to wygrane bardzo efektowne, odniesione różnicą czterech bramek.

Piłka do piłki nożnej

W piętnastej kolejce trzeciej ligi mężczyzn, tarnowska Unia zmierzyła się na swoim boisku ze Starem Starachowice. Po dwóch bramkach Szymona Stanisławskiego (5 i 44 min), goście prowadzili 2-0. W doliczonym czasie pierwszej połowy (45+2 min) kontaktową bramkę dla „Jaskółek” zdobył z rzutu karnego Piotr Łazarz. W 58 min do remisu doprowadził Jakub Bator. W 85 min trzecią bramkę dla gości strzelił jednak, grający w poprzednim sezonie w Unii, Tomasz Palonek, ustalając wynik meczu na 3-2 (2-1) dla ekipy ze Starachowic. Na dwie kolejki przed zakończeniem pierwszej rundy, Unia klasyfikowana jest w tabeli na dziesiątym miejscu.

Na zakończenie jesiennej rundy spotkań w trzeciej lidze kobiet, TS Iskra Tarnów zagrała na boisku w Woli Rzędzińskiej z Izolatorem Boguchwała. Tarnowianki, szybko, bo już w 8 min objęły prowadzenie po strzale Zuzanny Wróbel. W końcówce pierwszej połowy na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Natalia Olchawska (35 min) oraz Milena Michałek (40 min). Jedyną bramkę po zmianie stron zdobyła natomiast w 78 min Natalia Wróbel. Ostatecznie tarnowianki wygrały więc 4-0 (3-0) i na półmetku rozgrywek zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Spośród tarnowskich piątoligowców najlepiej spisał się Metal Tarnów. Drużyna z ulicy Warsztatowej w wyjazdowym meczu przedostatniej kolejki pierwszej rundy, pokonała GKS Gromnik. Spotkanie to zakończyło się „hokejowym” wynikiem 7-3 (4-2). Tarnowianie już po niespełna dziesięciu minutach i strzałach Antoniego Klepackiego (2 min), Szczepana Koguta (6 min) i Igora Dubasa (8 min) prowadzili 3-0. Jeszcze przed przerwą dwie bramki dla miejscowych (14 i 30 min) zdobył Szczepan Baran, czwartego gola dla Metalu strzelił natomiast w 20 min Damian Wolański. Druga połowa rozpoczęła się od drugiego trafienia Szczepana Koguta (47 min). Dziesięć minut później prowadzenie Metalu podwyższył Dariusz Rajczyk. W 62 min hat-trick skompletował Szczepan Baran (strzałem z rzutu karnego), a w 89 min w jego ślady poszedł Szczepan Kogut. Metal zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli.

Niewiele mniej bramek padło w pojedynku Orła Dębno z Tarnovią. Rozpoczął się on po myśli tarnowian, którzy w 19 min objęli prowadzenie po strzale Kacpra Kołodzieja. Dziesięć minut później do remisu doprowadził Maciej Jarosz, ustalając wynik do przerwy. Po zmianie stron historia powtórzyła się. Na bramkę zdobytą w 50 min z rzutu karnego przez Krzysztofa Kucharczyka, miejscowi odpowiedzieli w 71 min trafieniem Jana Mazura. Po zdobyciu tej bramki gospodarze poszli „za ciosem” i w 74 min po strzale Szymona Michałka prowadzili 3-2. Do trzeciego tego dnia remisu doprowadził w 86 min Kacper Kołodziej. Końcówka należała jednak do rezerwowych piłkarzy Orła. W 88 min bramkarza gości pokonał Józef Nowak, a w doliczonym czasie gry (90+2 min) rezultat na 5-3 (1-1) ustalił Karol Kliś. Na kolejkę przed końcem rundy jesiennej, Tarnovia klasyfikowana jest na szóstej pozycji

Punktów nie zdobyli także grający na boisku Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego, piłkarze Unii II Tarnów. W pojedynku beniaminka ze spadkowiczem przegrali oni 1-3 (0-0) z Okocimskim Brzesko. Dwie pierwsze bramki zdobył w 56 min (bezpośrednio z rzutu rożnego) i w 58 min Mateusz Cięciwa. W 78 min kontaktowego gola strzelił wprawdzie Mateusz Michalik, ale bramka strzelona dziesięć minut później z rzutu karnego przez Jakuba Ogara przypieczętowała wygraną zespołu z Brzeska. Po tej przegranej rezerwy „Jaskółek” zajmują czternastą lokatę.

W przedostatnim meczu pierwszej rundy klasy „A”, Iskra Tanów zremisowała na wyjeździe 2-2 (1-1) z Olszynką Ołpiny. Goście objęli prowadzenie w 29 min po strzale Filipa Sijki. Kwadrans później wyrównał Jacek Słota. W drugiej połowie historia powtórzyła się. Na bramkę zdobytą w 62 min przez Patryka Krawca, gospodarze odpowiedzieli trafieniem z 78 min Jacka Słoty. Iskra zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli.