Siedem medali młodych pływaków Startu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siedem medali młodych pływaków Startu

Siedem medali, cztery złote, srebrny i dwa brązowe, wywalczyli zawodnicy Tarnowskiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych „Start” w rozegranych podczas minionego weekendu w Krakowie Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w pływaniu niepełnosprawnych.

Złoty medal w grupie S7 oraz pierwsze miejsce w kategorii open wśród juniorek starszych (roczniki 2000-2001) wywalczyła Patrycja Wojnarowska, rywalizująca w Krakowie na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem grzbietowym oraz 50 i 100 metrów stylem klasycznym.

W tej samej grupie złote medale zapewnili sobie: Hubert Podgórski wśród juniorów młodszych (roczniki 2006 i młodsi) - płynąc na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem klasycznym i Artur Romaniszyn w rywalizacji juniorów starszych (dystanse: 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem motylkowym), przy czym Hubert Podgórski zajął drugie miejsce kategorii open.

Czwarty złoty „krążek” był zdobyła Weronika Kolbusz w grupie S3 juniorek starszych, startująca w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem klasycznym oraz 50 i 100 metrów stylem grzbietowym.

Srebrny medal wywalczył w grupie S7 juniorów starszych, Bartosz Kluska, płynąc na dystansach 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym oraz 50 i 100 metrów stylem klasycznym.

Medalowy plon zawodników Tarnowskiego Zrzeszenia Niepełnosprawnych „Start” uzupełniły brązowe medale Natalii Gogoli i Tymoteusza Kwietnia. Natalia Gogola, która w krakowskich mistrzostwach rywalizowała na dystansach 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 50 i 100 metrów stylem klasycznym oraz 50 metrów stylem grzbietowym, zdobyła go w grupie S10 juniorek starszych. Najmłodszy uczestnik mistrzostw, sześcioletni Tymoteusz Kwiecień wywalczył natomiast „brąz” w grupie S7 juniorów młodszych, występując na dystansach 50 metrów stylem dowolnym, klasycznym i grzbietowym.

Zawodnicy TZN „Start” trenują pod opieką Anety i Macieja Perkowskich. Naukę i doskonalenie pływania prowadzą również Anna Szczepańska oraz Marcin Musiał.