Siedem medali młodych tarnowskich strzelców - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siedem medali młodych tarnowskich strzelców

W ubiegłym tygodniu we Wrocławiu rozegrane zostały Mistrzostwa Polski młodzików w strzelectwie sportowym. Była to bardzo udana impreza dla zawodników z Tarnowa, którzy wystrzelali podczas niej siedem medali: złoty, trzy srebrne oraz trzy brązowe.

Strzelcy Ogniska TKKF Delfin Tarnów z trenerką Barbarą Brożek

Czterokrotnie na podium stawał Korneliusz Naklicki z TKS LOK Tarnów. W strzelaniu z karabinu pneumatycznego wywalczył on złoty medal uzyskując wynik 403.9 pkt. W konkurencji karabin leżąc z rezultatem 396.1 pkt. zdobył drugie miejsce, a po zakończeniu zmagań w strzelaniu z karabinu trzy postawy stanął na najniższym stopniu podium (541 pkt.). Czwarty medal, Korneliusz Naklicki zdobył wspólnie ze swoją klubową koleżanką Emilią Pajewską, zdobywając drugie miejsce w konkurencji karabin pneumatyczny mix. Dzięki tym osiągnięciom, podopieczny trenera Jerzego Madeja został powołany do kadry narodowej na 2024 rok.

Pozostałe trzy medale były dziełem Adriana Baranowskiego z Ogniska TKKF Delfin Tarnów. Zawodnik trenowany przez Barbarę Brożek wystrzelał srebro w pistolecie pneumatycznym 40 strzałów – 368 pkt. oraz brązowe medale w pistolecie sportowym 30+30 strzałów – 535 pkt. oraz pistolecie szybkostrzelnym 30+30 strzałów – 527 pkt.

Warto także poświęcić kilka słów pozostałym tarnowskim strzelcom występującym we wrocławskich mistrzostwach. Hubert Janus z TKS LOK Tarnów zapewnił sobie szóste miejsce w konkurencji karabin trzy postawy i siódmą lokatę w karabinie pneumatycznym. W tej drugiej konkurencji o jedną pozycję wyprzedził swojego klubowego kolegę, Krzysztofa Spółnika. Magdalena Nowak oraz Hubert Słowik z Delfina uplasowali się wprawdzie w swoich konkurencjach (pistolet pneumatyczny 40 strzałów oraz pistolet sportowy 30+30 strzałów) w drugich dziesiątkach, ale w pistolecie sportowym znacznie poprawili swoje rekordy życiowe.