Siedem medali pięściarzy Tigera - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siedem medali pięściarzy Tigera

Siedmiu zawodników Tigera Tarnów rywalizowało w Krakowie w odbywającym się już po raz trzydziesty ósmy, Międzynarodowym Turnieju Bokserskim „O Złotą Rękawicę Wisły”. Podopieczni trenerów Józefa Sadki i Grzegorza Basty, wywalczyli siedem medali, w tym cztery złote, w klasyfikacji drużynowej zapewniając sobie miejsce na podium.

W rywalizacji kadetów, Gracjan Ciureja (48 kg) wygrał w finale przez TKO w drugiej rundzie z Oskarem Jędrysiakiem z DKB Dzierżoniów, Maciej Basta (54 kg) w decydującej walce pokonał 2-1 Jana Kroila z Boxing Club Ostrawa), a Kacper Ciureja (57 kg) zwyciężył w finałowym pojedynku 2-1 Ukraińca, Olega Kirala. Czwarty złoty medal był dziełem Adnana Al Nasera, który w seniorskiej walce w kategorii 75 kg jednogłośnie pokonał na punkty Kamila Holkę z Orkana Gorzów Wielkopolski.

Brązowe medale dla Tigera zdobyli: senior Ernest Piec (69 kg) oraz kadeci: Krystian Bzdyl (52 kg) i Kevin Rybakowski (80 kg). W Krakowie wystąpił także Jakub Subocz, który w towarzyskiej walce młodzików (44 kg) zmierzył się z Adrianem Proksą z Górala Żywiec.

XXXVIII Międzynarodowy Turniej Bokserski „O Złotą Rękawicę Wisły” zgromadził na starcie 151 zawodników z 55 klubów z Polski, Czech, Francji i Ukrainy.