Siedemnasty medal Adama Kierońskiego - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siedemnasty medal Adama Kierońskiego

Z brązowym medalem powrócił Adam Kieroński z rozgrywanych w Łodzi XXVIII Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym. Dla zastępcy dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Tarnowie był to już siedemnasty medal w tej imprezie. Wcześniej wywalczył trzy złote, dziewięć srebrnych oraz cztery brązowe „krążki”.

Start w Łodzi oznaczał dla Adama Kierońskiego dwudziesty siódmy występ w „belferskich” potyczkach. Jak więc łatwo wyliczyć zabrakło go na starcie jednej tylko mistrzowskiej imprezy. Poprzedni medal, srebrny, tarnowianin zdobył w 2015 roku w Sandomierzu, dwa lata temu był szósty, w poprzednim roku uplasował się natomiast tuż za podium, kończąc rywalizację na czwartej pozycji.

W kategorii wiekowej 41-50 lat, w której występuje Adam Kieroński, zagrało w Łodzi piętnastu zawodników, w pierwszej fazie rywalizujących w czterech grupach. Tarnowianin przeszedł przez eliminacje jak burza, w trzech pojedynkach oddając rywalom jednego tylko seta. W meczu ćwierćfinałowym pokonał 3-0 Jarosława Politowskiego (mazowieckie), w pojedynku o awans do finału nie sprostał natomiast Piotrowi Szurgotowi (pomorskie), przegrywając 2-3. W spotkaniu o trzecie miejsce rywalem Adama Kierońskiego był Robert Mądry (wielkopolskie), mecz ten tarnowianin rozstrzygnął na swoją korzyść w trzech setach.