Siódma wygrana rezerw Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Siódma wygrana rezerw Grupy Azoty Unii

Trwa zwycięska seria piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii II Tarnów. „Siódemka” trenera Dawida Ciochonia w wyjazdowym meczu pokonała 39-31 (21-17) Atrans Szaflary i była to jej siódma wygrana w siódmym meczu trzeciej ligi.

Mateusz Hoim

Gospodarze prowadzili w tym spotkaniu tylko raz. W 3 min po rzucie najskuteczniejszego na boisku Michała Fornala – 10 bramek – było 1-0. Kolejne trzy bramki zdobyli goście i trafienie Mateusza Hoima (na zdjęciu) wyprowadziło nasz zespół na prowadzenie 3-1 (5 min). W 6 min było wprawdzie 4-4, pięć minut później Grupa Azoty Unia II miała już jednak dwa razy więcej bramek od zespołu z Szaflar (4-8). W 18 min tarnowianie nadal prowadzili różnicą czterech bramek (14-10), ale po kolejnych czterech minutach ich przewaga stopniała do jednego zaledwie „oczka” (14-13). W końcówce pierwszej połowy znów skuteczniejsi byli jednak tarnowianie – między innymi dzięki trzem trafieniom Klaudiusza Kasprzyka - i do przerwy nasz zespół wygrywał 21-17.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie było 20-24, w 36 min tarnowianie prowadzili natomiast 28-21. Miejscowi szybko odrobili większość strat, w 48 min po akcji Michała Szczerby doprowadzając do wyniku 26-29. Odpowiedź rezerw Grupy Azoty Unii była jednak równie szybka i na sześć minut przed końcem, po rzucie Jakuba Wzorka przyjezdni wygrywali 35-27. Końcowe fragmenty przyniosły już grę trafienie za trafienie i mecz zakończył się ośmiobramkową wygraną podopiecznych trenera Dawida Ciochonia.

Grupa Azoty Unia II: Szymon Bućko, Jakub Hołda - Klaudiusz Kasprzyk 7, Dawid Chudyka 6, Kacper Golec 5, Sebastian Kula 4, Maciej Gwóźdź 3, Mateusz Hoim 3, Jakub Wzorek 3, Kacper Bień 2, Maciej Pal 2, Jakub Pogonowski 2, Jakub Basierak 1, Mateusz Śmieszek 1, Radosław Musiał.