Skuteczni w drugiej części drugiej połowy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Skuteczni w drugiej części drugiej połowy

W ósmej kolejce południowej grupy pierwszej ligi futsalu mężczyzn, Unia Tarnów zmierzyła się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie ze spadkowiczem ze Statscore Futsal Ekstraklasy, GSF Gliwice. Tarnowianie pokonali zamykający tabelę zespół z Gliwic 8-2 (1-1), umacniając się na trzecim miejscu.

Mecz pierwszej ligi futsalu Unia Tarnów - GSF Gliwice

Pierwsza połowa wczorajszego meczu absolutnie nie wskazywała na takie rozwiązanie. Co prawda „Jaskółki” objęły prowadzenie już w 6 min po strzale Filipa Świderskiego, ale na przerwę oba zespoły zeszły przy stanie 1-1. W 16 min do remisu doprowadził bowiem Rafał Ożóg.

W 24 min prowadzenie Unii przywrócił Dawid Sojda. Worek z bramkami na dobre rozwiązał się jednak dopiero w drugiej części tej odsłony. W 32 min po dwóch trafieniach Mateusza Mroczki, gospodarze prowadzili już 4-1, a samobójcze trafienie Patryka Kiliana (36 min) i pierwsza tego dnia bramka Tomasza Grzesiaka, spowodowały, że w 38 min było już 6-1. W 39 min padły aż trzy bramki. Najpierw po raz drugi na listę strzelców wpisał się Tomasz Grzesiak, chwilę później ósmego gola dla Unii strzelił Wojciech Przybył, a rezultat na 8-2 ustalił Mykola Morozov.

Unia: Jakub Wałach – Tomasz Grzesiak 2, Mateusz Mroczka 2, Wojciech Przybył 1, Konrad Podobiński oraz Michał Nosek – Dawid Sojda 1, Filip Świderski 1, Damian Chudyba, Konrad Fryś, Piotr Jodłowski, Konrad Stańczyk.