Skuteczny pościg piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Skuteczny pościg piłkarzy ręcznych Grupy Azoty Unii

Niedzielny mecz siedemnastej kolejki PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn z pewnością na długo zapadnie w pamięci kibicom zgromadzonym w Arenie Jaskółka Tarnów. Jeszcze na osiem minut przed końcem Grupa Azoty Unia przegrywała z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski różnicą trzech bramek, aby ostatecznie zwyciężyć 30-27 (9-15).

Mecz PGNiG Superligi piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty Unia Tarnów - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Mecz rozpoczął się od dwóch bramek gości, ale w 7 min po trzech z rzędu trafieniach Aliaksandra Bushkoua było 3-2 dla Grupy Azoty Unii. Trzy minuty później na tablicy pojawił się rezultat 5-4 i na tym skończyła się dobra gra „Jaskółek” do przerwy. Tarnowianie w dalszych minutach pierwszej połowy nie potrafili znaleźć recepty na bramkarza gości, Kacpra Ligarzewskiego, który zakończył tę odsłonę ze skutecznością 36 proc. (5 obronionych strzałów na 14). Po kwadransie gry i akcji Marcina Matyjasika, goście prowadzili 7-5. W dalszych minutach, na trafienie „siódemki” trenera Tomasza Strząbały, szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego także odpowiadali dwoma lub trzema celnymi strzałami. Efekt tego był taki, że w 27 min po trafieniu Filipa Surosza prowadzili 14-8. Końcówka tej części meczu przyniosła już kosmetyczną tylko zmianę wyniku, a rezultat do przerwy ustalił rzutem z siedmiu metrów, Marcin Matyjasik. Warto dodać, że w 27 min goście doznali sporej straty. Po wynikającej z gradacji kar czerwonej kartce, boisko opuścić musiał bowiem Piotr Swat.

W drugiej połowie tarnowianie rozpoczęli odrabianie strat i w 36 min po trzeciej już po przerwie bramce, bardzo skutecznego tego dnia Aliaksandra Bushkoua przegrywali tylko 14-16. Dalsze minuty przyniosły wyrównaną grę i jeszcze w 52 min „siódemka” z Piotrkowa Trybunalskiego prowadziła 24-21. Tarnowianie zdobyli jednak cztery bramki z rzędu i na cztery minuty przed końcem to oni wygrywali 25-24. W odpowiedzi na trafienie Patryka Mastalerza, na listę strzelców wpisali się natomiast Keisuke Matsuura oraz dwukrotnie Paweł Podsiadło (w końcowych dziesięciu minutach zdobył on aż sześć bramek) i w 59 min na tablicy pojawił się wynik 28-25. Tę trzybramkową przewagę utrzymali tarnowianie do końca meczu, a dzięki ósmej w sezonie wygranej powrócili na szóste miejsce w tabeli.

Grupa Azoty Unia: Marek Bartosik – Aliaksandr Bushkou 9, Paweł Podsiadło 7, Keisuke Matsuura 3, Michał Słupski 3, Shuichi Yoshida 3, Taras Minotskyi 2, Przemysław Mrozowicz 1, Jakub Sikora 1, Dzmitry Smolikau 1, Kenya Kasahara, Albert Sanek.