Sparingowa przegrana w Zabrzu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sparingowa przegrana w Zabrzu

W kolejnym meczu sparingowym, przygotowująca się do wznowienia rozgrywek w PGNiG Superlidze „siódemka” Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzyła się w Zabrzu z tamtejszym Górnikiem. Spotkanie zakończyło się porażką naszej drużyny 25-27 (11-14).

Początkowe minuty przebiegały pod znakiem wyrównanej gry, w 10 min było jednak 10-6 dla dobrze spisujących się w tym fragmencie meczu w defensywie zabrzan. W kolejnych minutach gospodarze powiększyli przewagę do sześciu trafień, a w 25 min wygrywali 14-9. Końcówka pierwszej połowy należała do ekipy trenera Patrika Liljestranda. Tarnowianie najpierw zdobyli bramkę z gry, a w ostatnich sekundach wykorzystali rzut karny i do przerwy przegrywali 11-14.

Do Grupy Azoty SPR należał również początek drugiej części meczu i w 35 min na tablicy pojawił się rezultat remisowy. W kolejnych minutach na boisku znów trwała wyrównana walka. Jeżeli nawet gospodarzom udało się na chwilę nieznacznie odskoczyć naszej „siódemce”, to chwilę później znów notowano remis. W końcówce zabrzanie utrzymali jednak dwubramkową przewagę, zwyciężając 27-25 (14-11).

Grupa Azoty SPR: Casper Liljestrand, Dawid Cichoń – Rennosuke Tokuda 8, Mateusz Wojdan 5, Łukasz Kużdeba 4, Przemysław Mrozowicz 2, Shuichi Yoshida 2, Kiryl Kniazeu 1, Kacper Majewski 1, Kamil Pedryc 1, Ajdin Zahirović 1, Jakub Kowalik, Marcin Wajda.