Sparingowa wygrana piłkarzy ręcznych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sparingowa wygrana piłkarzy ręcznych

W kolejnym meczu sparingowym piłkarze ręczni Grupy Azoty SPR Tarnów zmierzyli się w Arenie Jaskółka Tarnów z Gwardią Opole. Spotkanie to zakończyło się wygraną – drugą podczas przedsezonowych przygotowań - tarnowskiej „siódemki” 26-20 (13-8).

Mecz piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR Tarnów - Gwardia Opole

Początkowe minuty nie wskazywały na tak łatwą wygraną podopiecznych trenera Patrika Liljestranda, aż do 20 minuty obie drużyny zdobywały bowiem bramki praktycznie na przemian. Końcówka pierwszej połowy przebiegała jednak zdecydowanie pod dyktando gospodarzy i do przerwy nasz zespół prowadził różnicą pięciu bramek.

Do tarnowian należały także pierwsze minuty po zmianie stron. Efekt tego był taki, że w 41 min Grupa Azoty SPR prowadziła już 19-10. W dalszej części meczu opolanie zmniejszyli nieco straty, ale mecz przyniósł zdecydowane zwycięstwo ekipy z Tarnowa.

Bramki dla Grupy Azoty SPR zdobyli: Kiryl Kniazeu 6, Rennosuke Tokuda 6, Mateusz Wojdan 3, Wojciech Dadej 2, Przemysław Mrozowicz 2, Marcin Wajda 2, Shuichi Yoshida 2, Łukasz Kużdeba 1, Kamil Pedryc 1, Albert Sanek 1.

Już dzisiaj tarnowian czeka kolejny sprawdzian formy. O godz. 17.30 zmierzą się w Arenie Jaskółka Tarnów z NMC Górnikiem Zabrze. Podobnie jak poprzednie mecze, także i to spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.