Sportowe trofea pływaków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sportowe trofea pływaków

Dziewiętnaście medali, w tym sześć – złotych – wzbogaciło kolekcję sportowych trofeów klubu UKS Sokół-Mościce Tarnów. To efekt udziału w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego w Pływaniu, rozegranych w Bochni i w Dębicy.

W mistrzostwach rywalizowało 354 zawodników z roczników 2004 – 2007, reprezentujących 25 klubów z całego województwa. Zawody zostały podzielone na trzy bloki startowe, dwa w pierwszym i jeden w drugim dniu zawodów.

Zawody w Bochni rozpoczął wyścig na 50 metrów stylem motylkowym, w którym brązowy medal w kategorii 11 lat zdobył Filip Korman. W kolejnym starcie - na 100 metrów stylem grzbietowym - dwa srebrne medale i tytuły wicemistrzów Okręgu zdobyli w kategorii 11 lat - Tymoteusz Jarząb i w kategorii 12 lat - Igor Szczerba. Po tym dystansie rozpoczęto zmagania na 100 metrów stylem zmiennym, w którym brąz wywalczył Filip Korman. W sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym zawodnicy „Sokoła-Mościce” w składzie: Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz, Oskar Szalecki i Tymoteusz Jarząb zdobyli pierwsze miejsce i tytuł mistrza Okręgu w kategorii 11 lat.

Sprinty na 50 metrów w stylu dowolnym rozpoczęły drugi blok zawodów. Wśród 11-latków brązowy medal zdobył Tymoteusz Jarząb. W kolejnej konkurencji, 200 metrów stylem grzbietowym Mistrzostwo Okręgu wywalczyli: Igor Szczerba w kategorii 12-latków i Tymoteusz Jarząb w kategorii 11-latków. Równie miłą niespodziankę na zakończenie zmagań w bloku drugim sprawiła sztafeta 4x50 metrów stylem zmiennym w składzie: Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz, Oskar Szalecki i Tymoteusz Jarząb zdobywając tytuł wicemistrzowski.

Drugi dzień zawodów rozpoczął się startami indywidualnymi na 50 metrów stylem grzbietowym. Ponownie miłą niespodziankę sprawili Tymoteusz Jarząb i Igor Szczerba - Tymoteusz, zdobył pierwsze miejsce w kategorii 11-latków, a Igor - drugie miejsce w kategorii 12-latków. Po kolejnym starcie, tym razem na 100 metrów stylem dowolnym w kategorii 11-latków, na podium stanęło aż dwóch zawodników „Sokoła-Mościce”. Tymoteusz Jarząb był drugi, a Filip Korman trzeci. W wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym trzecie miejsce wśród 11-latków zdobył Filip Korman. Zawody zakończyła konkurencja 800 metrów stylem dowolnym, w której drugie miejsce wśród 12-latków zajął Igor Szczerba.

Oprócz zawodników, którzy zdobyli medale, zespół „Sokoła-Mościce” Tarnów w kategorii 11, 12 i 13-latków godnie reprezentowali również: Natalia Biedrzycka, Patrycja Szczerba, Justyna Patrzałek, Paulina Kostecka, Hanna Olszak, Mikołaj Jurkiewicz, Oskar Szalecki, Natanael Stawarz, Kacper Skibka, Tomasz Maniawski, Igor Sobiechowski i Miłosz Mika którzy w swoich startach poprawiali rekordy życiowe i zajęli czołowe miejsca w Mistrzostwach Okręgu.

W Dębicy zawodnicy „Sokoła-Mościce” Tarnów startowali w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego i Małopolskiego w kategorii 14, 15 i 16-latków. W pierwszym dniu zawodów ogromny powód do dumy miał Dawid Jurkiewicz, który został Mistrzem Okręgu Małopolskiego na 200 metrów grzbietem w kategorii 15 - 16 lat. Na dystansie 50 metrów dowolnym swoje rekordy życiowe poprawili Filip Litwora i Michał Patrzałek. W drugim dniu Mistrzostw swoją klasę grzbiecisty potwierdził Dawid Jurkiewicz, który na dystansie 100 metrów nie dał szans konkurentom i znów zdobył tytuł mistrzowski. Niespodziankę sprawiła również Julia Ściślak, która na dystansie 100 metrów stylem klasycznym zdobyła trzecie miejsce. Swoją dobrą dyspozycję potwierdzili również Filip Litwora i Michał Patrzałek, poprawiając rekordy życiowe na 100 metrach stylem dowolnym.

Ostatecznie drużyna UKS „Sokół-Mościce” Tarnów na letnich Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego zdobyła 19 medali – sześć złotych, siedem srebrnych i sześć brązowych. To zasługa wszystkich zawodników i trenerów: Anny Jasiak, Ryszarda Mroza i prezes klubu, Małgorzaty Klich.