Srebrne i brązowe "Jaskółki" - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Srebrne i brązowe "Jaskółki"

4 medale zdobyli pływacy tarnowskiej „Unii” podczas tegorocznych Zimowych Mistrzostw Polski młodzików i juniorów. W styczniu wystartowali w zmaganiach w kategorii młodzików 13-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim, juniorów 14-letnich w Gorzowie Wielkopolskim, 15-letnich w Nowej Rudzie i 16-letnich w Cetniewie.

Medalowy plon to zasługa Agnieszki Sak i Patryka Głowackiego. 16-letnia Sak, wywalczyła srebrny i brązowy medal na dystansach 100 i 200 m st. motylkowym. Srebrny i brązowy krążki wywalczył także 14-letni Patryk Głowacki w wyścigach na 50 i 100 m st. dowolnym.

Miejsca pozostałych zawodników:
13-latkowie: Maja Klich - 10 miejsce na 400 m st. dowolnym.
14-latkowie: Agnieszka Rybska - 6 miejsce na 200 m st. motylkowym, Bartłomiej Miś - 7 200 m st. grzbietowym, Dawid Bałut - 7 na 100 m st. dowolnym, 4 sztafeta (B.Miś, P.Głowacki, D.Bałut i Mikołaj Wincełowicz) na 4x100 m st. dowolnym.
15 – latkowie: Weronika Głąb 7 i 8 miejsce na 200 i 400 m st. dowolnym.

Unia Tarnów zaprasza 10-latków do szkółki pływackiej. Na zajęciach mogą ćwiczyć i doskonalić pływanie. Wkrótce rozpoczyna się cykl zawodów „Już Pływam”.