Srebrny medal tarnowianek na Mistrzostwach Polski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Srebrny medal tarnowianek na Mistrzostwach Polski

Wspaniały sukces odniosły zawodniczki TKS LOK Tarnów które w składzie Anna Cholewiak, Kinga Kołodziej i Patrycja Kubisztal, zdobyły drużynowo srebrny medal w konkurencji Karabin Sportowy 3 x 20 na Mistrzostwach Polski we Wrocławiu.

Tarnowianki przegrały tylko z drużyną WKS Śląsk Wrocław w której składzie startowała Renata Mauer–Różańska, a pokonały drużynę Lidera Lębork tylko ilością wewnętrznych dziesiątek. Przy równych wynikach obydwu drużyn to one rozstrzygnęły o miejscach. Dziewczęta z Tarnowa 1692 punkty i 60 wewnętrznych dziesiątek z Lęborka 1692 punkty 54 wewnętrzne dziesiątki.

W konkurencji Karabin Sportowy 60 leżąc dziewczęta z Tarnowa zajęły 4 miejsce przegrywając z Lęborkiem tylko jednym punktem. Pierwsze miejsce zajął WKS Śląsk Wrocław, drugie zaś Zawisza Bydgoszcz. W klasyfikacji indywidualnej bardzo dobrze wypadła również Kinga Kołodziej, która jako jedyna juniorka walczyła w finale Ksp 3 x 20 zajmując 8 miejsce. W Karabinie Pneumatycznym zajęła ona 6 miejsce po pasjonującym barażu i finale. Wygrała jej koleżanka z Lęborka,Paula Wrońska, druga była Karolina Kowalczyk, Trzecia zaś Renata Mauer–Różańska.

To największy sukces tarnowskich zawodniczek w tym roku, ale przed nimi jeszcze Mistrzostwa Polski Juniorów - też we Wrocławiu - oraz Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zielonej Górze.