Starsi zdecydowanie pokonali młodszych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Starsi zdecydowanie pokonali młodszych

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w ostatnich dniach koszykarskie zespoły z naszego miasta występujące w ligach młodzieżowych. Juniorzy MKS Pałac Młodzieży Tarnów zanotowali zwycięstwo i przegraną, młodziczki Pałacu musiały pogodzić się z pierwszą w sezonie porażką, a w klasie kadetów „B”, w pojedynku dwóch zespołów MUKS 1811 Unii Tarnów, pewne zwycięstwo odnieśli chłopcy z pierwszej drużyny.

W lidze młodziczek, prowadzona przez trenerkę Deborę Sajdak drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów zmierzyła się w swojej hali z MOSiR Bochnia. Dwie pierwsze kwarty tego spotkania zakończyły się identycznymi wynikami. W obu o cztery punkty lepsze okazały się przyjezdne i do przerwy ekipa z Bochni prowadziła 36-28. W drugiej połowie nadal skuteczniejsze były bochnianki. Ich przewaga była nieco wyraźniejsza niż do przerwy i tarnowianki przegrały 57-82 (14-18, 14-18, 14-23, 15-23).

MKS Pałac Młodzieży: Gabriela Wajda 19 (5x3), Gabriela Ramian 10, Emilia Bartoszek 7, Kaja Woźniak 7, Emilia Ptak 4, Barbara Śmiertka 4, Katarzyna Śmiertka 4, Sylwia Słowik 2, Maja Galbarczyk 0, Aleksandra Kopacz 0, Karolina Korcyl 0, Oliwia Król 0.

W rozegranym w czwartek awansem meczu siódmej kolejki ligi juniorów, MKS PM Tarnów podejmował w hali przy ul. Gumniskiej, niepokonaną w tym sezonie ekipę Cracovii 1906 Szkoła Gortata Kraków. Do przerwy krakowianie prowadzili 40-28. Po trzeciej kwarcie wygranej przez podopiecznych trenera Jacka Falkowskiego różnicą siedmiu „oczek”, strata Pałacu zmniejszyła się do pięciu tylko punktów (50-55). Ostatnie dziesięć minut należało jednak zdecydowanie do krakowian, którzy zwyciężyli 73-53 (23-15, 17-13, 15-22, 18-3).

Trzy dni później, tarnowianie rozegrali u siebie zaległe spotkanie drugiej kolejki, w którym ich rywalem był SKF Jura Basket Zabierzów. W meczu tym od początku uwidoczniła się wyższość gospodarzy. Już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie oni siedmiopunktową przewagę, która do przerwy osiągnęła rozmiary czternastu punktów (42-28). Po trzydziestu minutach zespół Jacka Falkowskiego wygrywał już 71-49, a w ostatniej kwarcie nieznacznie powiększył jeszcze dzielący oba zespoły dystans, zwyciężając 90-65 (20-13, 22-15, 29-21, 19-16).

MKS Pałac Młodzieży: Mateusz Jarosiński 25 i 26, Dawid Łazarz 13 i 20, Wojciech Iwaniec 8 i 14, Piotr Zaczkiewicz 5 i 12, Kamil Górecki 2 i 8, Dawid Czarnik 0 i 4, Mikołaj Ginter 0 i 4, Bartłomiej Ciochoń 0 i 2, Krystian Kopeć 0 i 0, Nikodem Kowalczyk 0 i 0, Mateusz Rachwał 0 i 0, Stanisław Majchrzak – i 0.

W rozegranym awansem pojedynku ligi kadetów „B”, w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zmierzyły się dwa zespoły MUKS 1811 Unii Tarnów, starszy (rocznik 2003) prowadzony przez trenera Michała Skowrona i młodszy (rocznik 2004), którego szkoleniowcem jest Łukasz Stawarz. Mimo ambitnej postawy chłopców z MUKS 1811 Unii II, nie byli oni w stanie nawiązać równorzędnej walki ze starszymi kolegami i mecz zakończył się zwycięstwem MUKS 1811 Unii I 143-39 (29-10, 43-10, 44-14, 27-5).

MUKS 1811 Unia I: Brajan Sowa 25, Michał Knapik 23, Wojciech Szatko 21, Kacper Maniawski 17, Mikołaj Ciesielski 14, Oskar Jagoda 12, Adrian Boduch 10, Kacper Plebanek 7, Dominik Machala 5, Wiktor Szatko 5, Kacper Tyborowicz 4.

MUKS 1811 Unia II: Jakub Więckowski 15, Igor Michalski 9, Grzegorz Idziak 6, Wiktor Dydyński 4, Bartosz Opioła 4, Dominik Podraza 1, Jan Camara 0, Arkadiusz Cholewa 0, Krzysztof Idziak 0, Szymon Skrzypek 0, Eryk Styrkowiec 0.