Stawką meczu piąte miejsce w tabeli - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Stawką meczu piąte miejsce w tabeli

Pierwszoligowe siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów w sobotę o godz. 19 po raz trzeci w tym roku zaprezentują się przed swoją publicznością. W spotkaniu rozgrywanym w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie ich przeciwnikiem będzie Enea Energetyk Poznań.

Stawką sobotniego pojedynku będzie piąte miejsce w tabeli. Aktualnie zajmują je poznanianki, które w szesnastu meczach zdobyły 25 punktów, odnosząc dziewięć zwycięstw i doznając siedmiu porażek. Siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów, mające w dorobku po osiem wygranych i przegranych tracą jednak do nich tylko jeden punkt i klasyfikowane są o "oczko" niżej.

Dla obu zespołów będzie to też okazja do przedłużenia serii zwycięstw. Przypomnijmy, że tarnowianki w trzech ostatnich meczach pokonały Uni Opole (3-1), SMS PZPS Szczyrk (3-0) oraz AZS AWF Warszawa (3-2). W przypadku ekipy z Poznania lista ta jest nieco krótsza i obejmuje dwie wygrane: wyjazdową 3-0 z Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR oraz domową 3-1 z Uni Opole (pierwszy set tego meczu trwał niemal czterdzieści minut i zakończył się wynikiem 38-36 dla ekipy z Opola).

Zwycięstwo z drużyną z Krosna przerwało przy tym serię trzech kolejnych porażek poznanianek, które przegrały u siebie po 0-3 z 7R Solna Wieliczka i Energą MKS Kalisz oraz uległy na wyjeździe 1-3 AZS Politechniki Świętokrzyskiej Gliwice.

Warto zauważyć, że Enea Energetyk Poznań dobrze radzi sobie w tym sezonie na wyjazdach. Poznanianki w ośmiu meczach na obcych boiskach zdobyły bowiem trzynaście punktów (5 zwycięstw i 3 porażki), co w „wyjazdowej” tabeli daje im czwarte miejsce. Tarnowianki w analogicznej tabeli obejmującej jedynie spotkania na własnym parkiecie zajmują natomiast siódmą lokatę, również mając w dorobku trzynaście „oczek” (4 wygrane i 4 porażki).

Pierwsza w tym sezonie konfrontacja pomiędzy zespołami z Poznania i Tarnowa zakończyła się sukcesem podopiecznych trenera Michała Betlei, które na początku listopada wygrały w Poznaniu 3-1 (25-23, 17-25, 26-24, 26-24).