Studenci Akademii Tarnowskiej grają w AMŚ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Studenci Akademii Tarnowskiej grają w AMŚ

Reprezentujący w ostatnim sezonie barwy Grupy Azoty Unii Tarnów, studenci Akademii Tarnowskiej: Michał Słupski, Jakub Tokarz i Konrad Wątroba (na zdjęciu), rywalizują w rozgrywanych w hiszpańskiej Antequerze, Akademickich Mistrzostwach Świata w piłce ręcznej.

Konrad Wątroba

Trenowana przez Bartosza Jureckiego reprezentacja Polski ma już za sobą rozgrywki grupowe, które zakończyła na drugim miejscu, pewnie awansując do półfinału.

W pierwszym meczu Polacy zmierzyli się z reprezentacją gospodarzy, przegrywając 27-35 (11-15). W meczu tym na listę strzelców wpisała się cała trójka tarnowian – Jakub Tokarz rzucił 5 bramek, Michał Słupski 3, a Konrad Wątroba 2.

W drugim meczu grupowym Polacy pewnie pokonali Brazylię, w pierwszej połowie wręcz demolując zespół z Ameryki Południowej. W drugiej połowie gra była znacznie bardziej wyrównana i spotkanie zakończyło się wygraną naszej drużyny 34-18 (17-4). Najlepszym strzelcem polskiej drużyny był Konrad Wątroba – 6 bramek, Michał Słupski trafił cztery razy, a Jakub Tokarz trzykrotnie.

Na zakończenie rozgrywek grupowych, Polacy jeszcze zdecydowaniej, bo 44-20 (23-9) wygrali z Indiami. Tym razem najskuteczniejszym ze studentów Akademii Tarnowskiej był Michał Słupski – 7 trafień, natomiast Jakub Tokarz i Konrad Wątroba zdobyli po jednej bramce.

Półfinały rozegrane zostaną w piątek, mecz o trzecie miejsce oraz finał zaplanowano natomiast na niedzielę.