Sukces tarnowianek podczas Pucharu Polski kobiet w boksie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sukces tarnowianek podczas Pucharu Polski kobiet w boksie

W dniach 25 – 28 listopada 2010 w Grudziądzu rozgrywany był Puchar Polski kobiet w boksie. Do walki stanęło 81 zawodniczek z klubów z całej Polski, w tym dwie tarnowianki. Zawodniczkom udało się wywalczyć drugie i trzecie miejsce.

Nasze miasto, po raz pierwszy w historii tarnowskiego boksu kobiecego, reprezentowały dwie zawodniczki Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej – podopieczne trenera Aleksandra Maciejowskiego, 16 letnia Joanna Mazurkiewicz i 15 letnia Natalia Wolak.
Największy sukces w dotychczasowej karierze odniosła szesnastoletnia zawodniczka Tarnowskiej Szkółki Bokserskiej Joanna Mazurkiewicz. Zdobywając II miejsce i tytuł wicemistrzyni Pucharu Polski w kategoria 54 kg. Asia wygrała kolejno w ćwierćfinale z Czarnecką Sandrą (Carbo Gliwice) 3:0, w półfinale z aktualną wicemistrzynią Polski Stolowską Paulą (BSB Astoria) 2:1. W finałowym pojedynku nasza zawodniczka spotkała się z aktualną brązową medalistką Mistrzostw Europy Jakubczyk Pauliną (Róża Karlino). Tym razem po wyrównanym pojedynku musiała uznać wyższość swojej przeciwniczki ulegając na punkty 3:0.

Natalia Wolak druga uczestniczka Pucharu Polski zajęła III miejsce w kategorii 57 kg. ulęgając w półfinale po bardzo wyrównanym pojedynku Sandra Jastrzębska (Gwardia Warszawa). Gratulujemy naszym zawodniczkom tym bardziej że po raz pierwszy w historii tarnowskiego boksu odniosły taki sukces.