Sukces tarnowianina w krakowskim maratonie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sukces tarnowianina w krakowskim maratonie

W miniony weekend w Krakowie odbył się w międzynarodowej obsadzie już po raz dziewiąty Cracovia Maraton. W mocnej obsadzie (Kenijczycy, Rosjanie, Ukraińcy i spora liczba czołowych polskich biegaczy) znakomite 8 miejsce zajął zawodnik Automatyki Tarnów – Grzegorz Czyż. Tarnowianin ukończył morderczy dystans ze stratą 20 minut do zwycięzcy szesnaście lat młodszego – Kenijczyka – Abebe Dagane.

Kolejny bardzo udany start podczas krakowskiego Maratonu stał się udziałem innego – sporo młodszego tarnowianina. W rozegranym dzień wcześniej V Cracovia Mini Maratonie Piotr Maciejowski – uczeń Gimnazjum Sportowego nr 9 zajął 57 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz drugą(!) lokatę w kategorii wiekowej 12-15 lat. Piotr – prywatnie syn tarnowskiego trenera i byłego boksera – Aleksandra Maciejowskiego pozostawił w pokonanym polu wielu starszych zawodników – uzyskując tym swój największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.