Sukces tarnowskich zawodniczek w strzelectwie sportowym - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sukces tarnowskich zawodniczek w strzelectwie sportowym

Historyczne sukcesy odniosły dziewczęta z Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK w strzelectwie Sportowym.

Najpierw w dniu 09.06.2009 na strzelnicy Gwardii Zielona Góra w zawodach Finałowych „ Srebrne Muszkiety” jako drużyna I LO w Tarnowie i reprezentacja województwa małopolskiego w składzie Anna Cholewiak , Kinga Kołodziej i Joanna Misiaszek zajęły I miejsce zdobywając „ Srebrny Muszkiet” ufundowany przez Ministrów Edukacji i Obrony Narodowej z wynikiem 1737 w Ksp 60 leżąc, pokonując wielokrotne tryumfatorki z lat ubiegłych zespół Ekonomika Bielsko Biała tylko o 5 punktów, III miejsc zajęły dziewczęta z ZSM Bydgoszczy 1710 punktów. Indywidualnie zwyciężyła Ania Cholewiak z I LO w Tarnowie wynikiem 585 punktów , a Joanna Misiaszek zajęła V miejsce a zabrakło jej tylko jednego punktu do brązowego medalu , jest to historyczny sukces dziewcząt ponieważ od kilkunastu lat Małopolska nie zwyciężyła w tych zawodach w związku z tym Małopolski Kurator Oświaty w Krakowie zaprosił do siebie zespół aby złożyć gratulacje.

Drugim historycznym sukcesem jest zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski Seniorów w klasyfikacji drużynowej w konkurencji Ksp 60 leżąc kobiet jako drużyna TKS LOK Tarnów , medale dziewczęta odebrały z rąk dwukrotnej Mistrzyni Olimpijskiej Renaty Mauer Różańskiej i Prezesa PZSS Tomasza Kwietnia ,bardzo wysokie IV miejsce indywidualnie zajęła Ania Cholewiak której do brązu zabrakło jednej wewnętrznej dziesiątki a przegrała z tym samym wynikiem 584 punkty z nie byle kim bo olimpijką Agnieszką Staroń z Orła Łódź .Ten sukces jest tym większy iż tylko Kinga Kołodziej dysponuje nowym wyczynowym karabinem kulowym ,który został zakupiony w tym roku dzięki sponsorom Zakładowi Energetycznemu ENION , Karpackiej Spółce Gazowniczej w Tarnowie i Staroście Tarnowskiemu , pozostałe dziewczęta strzelają z 30 letnich jeszcze Radzieckich karabinów.
To nie jedyny sukces dziewcząt w tym roku Ania Cholewiak wygrała II Rundę Pucharu Polski w Zielonej Górze wynikiem 588 punktów w klasyfikacji juniorek ,a Kinga w Eliminacjach do OOM w Bydgoszczy przed tygodniem w tej samej Konkurencji Ksp 60 leżąc zwyciężyła z wynikiem 590 punktów tylko o dwa punkty mniej niż Rekord Polski Juniorek Młodszych.