Sukces zawodników PM Tiger - Tarnów - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Sukces zawodników PM Tiger - Tarnów

Sukcesem zakończył się start zawodników Pałacu Młodzieży Tiger-Tarnów na Strefowych Mistrzostwach Polski Kadetów, które rozegrane zostały w dniach od 13 do 14 marca w Lubinie.

W kategorii 52 kg.stypendysta Urzędu Miasta Tarnowa Patryk Kurek pokonał w finale przez RSC w pierwszej rundzie Pawła Osiaka z Poloni Świdnica i jako jedyny z Małopolski wywalczył złoty medal oraz uzyskał awans do ósemki finalistów Mistrzostw Polski Kadetów, które zostaną rozegrane podczas Olimpiady Młodzieży w Radomiu.

Sporą niespodziankę sprawił również drugi zawodnik klubu PM Tiger-Tarnów Krystian Raczek 54 kg., który przed mistrzostwami miał na swoim koncie tylko jedną walkę, wygrał w półfinale 4-1 bardziej doświadczonym zawodnikiem Poloni Świdnica Adamem Pszczółkowskim dla którego była to już 11 walka.

Natomiast w finale po zaciętym pojedynku przegrał 4-1 z medalistą mistrzostw Polski Mateuszem Strugałą z Gwardi Wrocław, ostatecznie zdobywając srebrny medal Strefowych Mistrzostw Polski.