Szczypiorniści Pałacu Młodzieży wśród najlepszych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szczypiorniści Pałacu Młodzieży wśród najlepszych

Podczas rozgrywanego w Kępnie finału Pucharu Prezesa Związku Piłki Ręcznej szczypiorniści Pałacu Młodzieży zajęli wysoką, piątą pozycję. Drużyna prowadzona przez trenera Marcina Janasa w ostatecznych zmaganiach zmierzyła się z 27 najlepszymi zespołami z kraju.

Szczypiorniści MKS PM MPEC Tarnów w rundzie grupowej podejmowali drużyny UKS Drwęca Novar Lubicz i UKS Bursa Puławy. Początek zmagań był bardzo udany. Tarnowianie wygrali oba spotkania, zajmując tym samym pierwsze miejsce w grupie. Następnie, najmłodsi zawodnicy Pałacu Młodzieży pokonali UKS 46 Poznań, awansując do 1/8 fazy turnieju. Niestety, mimo dobrej gry, podopiecznym trenera Janasa nie udało się zagrać w finalnych rozgrywkach. Ostatecznie zawodnicy z Tarnowa zajęli piąte miejsce, wygrywając po rzutach karnych 26 do 25 z zespołem KS Szczypiorniak Olsztyn.

Dodatkowo, Szymon Porębski, zawodnik MKS PM MPEC Tarnów został wybrany do najlepszej siódemki turnieju.

Zespół z Pałacu Młodzieży reprezentowali: Kacper Słowik, Dawid Sternal, Szymon Porębski, Michał Pater, Dorian Gębala, Jakub Cieślak, Przemysław Mądel, Michał Łabno, Konrad Wątroba, Grzegorz Piska, Filip Mróz, Dominik Tulik, Oskar Klamrzyński, Michał Szczebak, Igor Mróz, Patryk Kwarciński.