Szermierze z Kalwarii zdominowali rywalizację w „Złotym Kasztanie” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Szermierze z Kalwarii zdominowali rywalizację w „Złotym Kasztanie”

W sobotę, w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Gumniskiej rozegrany został XV Ogólnopolski Turniej Szermierczy dziewcząt i chłopców „Złoty Kasztan”. Zawody organizowane przez tarnowski Pałac Młodzieży oraz MKS Pałac Młodzieży Tarnów zgromadziły na starcie 105 szpadzistek i szpadzistów z kilkunastu klubów, rywalizujących w sześciu grupach wiekowych.

Reprezentantom naszych klubów (MKS Pałac Młodzieży Tarnów i Tarnowska Akademia Fechtunku) nie udało się niestety wywalczyć żadnego medalowego miejsca, a najlepiej z nich zaprezentowała się rywalizująca w gronie młodziczek, Antonina Padło. Najwięcej powodów do zadowolenia mieli natomiast przedstawiciele SKS Grass-Hopper Kalwaria, którzy triumfowali w czterech kategoriach wiekowych.

Rywalizacja młodziczek, czyli dziewcząt urodzonych w latach 2006-2007, zakończyła się sukcesem Wiktoria Gibas z SKS Grass-Hopper Kalwaria, w finałowej walce pokonując 12-8 Roksanę Żychowską z UKS Sokolik Krosno. Trzecią lokatą podzieliły się natomiast klubowa koleżanka zwyciężczyni Wiktoria Gibas oraz Martyna Mróz z PTG Sokół 1893 Mielec. Na szóstej pozycji zakończyła zmagania najlepsza z tarnowianek, Antonina Padło z MKS Pałac Młodzieży.

W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców, również najlepszy okazał się reprezentant SKS Grass-Hopper Kalwaria. W finałowej walce, Szymon Wodniak pokonał 12-7 Błażeja Kurowskiego z Piasta Gliwice. Na trzecim miejscu sklasyfikowani zostali natomiast: inny gliwiczanin, Franciszek Drobczyk oraz Stanisław Wiktor z PTG Sokół 1893 Mielec.

W finałowej walce dziewcząt urodzonych w latach 2008-2009 zmierzyły się zawodniczki PTG Sokół 1893 Mielec, Hanna Łabuda pokonała 10-7 Hannę Drozdowską. Na trzeciej pozycji zakończyły rywalizację dwie reprezentantki gliwickiego Piasta: Kamila Gusta i Maria Szczurowska. Ósme miejsce wywalczyła natomiast Daria Marcinkiewicz z MKS PM Tarnów.

Zmagania wśród chłopców w wieku 10-11 lat zakończyły się sukcesem Piotra Włodarczyka z SKS Grass-Hopper Kalwaria, który w decydującym pojedynku zwyciężył 10-4 Bartłomieja Urbanika z UKS Sokolik Krosno. Trzecim miejscem podzielili się Maciej Schab z PTG Sokół 1893 Mielec oraz Kajetan Ryczek z Cracovii 1906 Kraków, a siódma lokata w końcowej klasyfikacji przypadła w udziale Mateuszowi Jastrzębskiemu z tarnowskiego MKS Pałac Młodzieży.

Wśród zuchów (rocznik 2010 i młodsze), triumfowała Magdalena Budnik (UKS Wołodyjowski Siemianowice Śląskie), w finale wygrywając 8-6 z Agatą Hebdowską z UKS Trójka Radlin. Na trzeciej pozycji wspólnie sklasyfikowane zostały: Julia Mrozińska z UKS Zawisza Katowice oraz Alicja Szewczyk z AZS AWF Wrocław. Czołową ósemkę zawodniczek w tej kategorii wiekowej zamknęła Jagoda Aleksander z MKS PM Tarnów.

Rywalizacja najmłodszych szpadzistów zakończyła się natomiast wygraną Pawła Włodarczyka. Reprezentant SKS Grass-Hopper Kalwaria w walce o pierwsze miejsce wygrał 8-6 z Michałem Jędrzejcem z Piasta Gliwice. Trzecią lokatą podzielili się natomiast Alexander Szabo z UKS Trójka Radlin oraz Antoni Kosztyła z PTG Sokół 1893 Mielec.